Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Detsembris toimub Viljandis konverents “Performatiivsed vahealad visuaal- ja etenduskunstides”

11.11.2019 14:06

6.–7. detsembrini toimub Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias esmakordselt esimene Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühenduse ning Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu ühiskonverents teemal "Performatiivsed vahealad visuaal- ja etenduskunstides".
 
Konverentsi eesmärgiks on tutvuda mõlema valdkonna uurimisteemadega ja leida ühiseid dialoogipunkte ning vaadata ajaloolised ja kaasaegsed põimivad teemad uue pilguga üle. Samuti püüab konverents tuua esile, millised perifeersed praktikad on jäänud fookustest välja, kuna kumbki valdkond neid otseselt omaks ei tunnista. Kuna nii kunsti- kui ka teatripraktikates ja -teooriates on põimumine toimunud juba aastakümneid ning kaasajal on performance'i-kunst muutumas järjest enam üldisemalt ja laialtlevinud performatiivsuseks, tundus aeg ühise konverentsi korraldamiseks küps ja päevakajaline.
 
Konverentsil esinevad: Maria Arusoo ja Anu Allas, Luule Epner, Marten Esko, Anders Härm, Henri Hütt ja Maarin Ektermann, Marion Jõepera, Linda Kaljundi, Ott Karulin, Liis Kibuspuu, Madis Kolk, Eha Komissarov, Kerttu Männiste, Riina Oruaas, Madli Pesti, Anneli Saro, Hanno Soans, Margit Säde ja Hedi-Liis Toome.
 
Konverents on tasuta, täpne kava ja registreerimisinfo on leitav ühenduste kodulehtedelt ning Facebookist.

Toetavad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti ning kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitalid ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia.
 
Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing (EKKÜ) on kunstiteooria, kunstiajaloo ja kunstikriitika ning kunstiprojektide kureerimisega tegelevate isikute ühendus, mis on asutatud 1993. aastal ning mille eelkäijaks on Eesti Kunstnike Liidu kunstiteadlaste sektsioon. 2013. aastast on EKKÜ kultuuriministeeriumi poolt tunnustatud loomeliit.
 
Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus (ETUKÜ) koondab teatriuurimise ja -kriitika ning nende õpetamise alal tegutsevaid inimesi. ETUKÜ asutati 2012. aastal kahe Eesti Teatriliidu seltsingu, Eesti Teatriuurijate Ühendus ja Eesti Teatrikriitikute Ühendus (asut. 1993), liitumisel.
 
Korraldustoimkond:
Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus: Dr. Madli Pesti, Evelyn Raudsepp, Liisi Aibel
Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing: Dr. Anu Allas, Maria Arusoo, Anders Härm