Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Detsember on Endlas laste- ja noortekuu

04.12.2013 11:54

Detsember on Endla teatris laste- ja noortekuu, mil teater ehib end laste kunstiteostega. Käesoleval aastal on välja pandud neli näitust, millest võtab osa üle saja lapse ja noore.

Neljapäeval, 5. detsembril kell 13 avatakse Endla teatri Samassaalis, teatrikohvikus ning Küüni trepigaleriis Pärnu ja Paikuse lasteaedade õpilaste kunsti- ning nukunäitus. Näitus on traditsiooniline ning inspireeritud osaliselt tänavu 12. detsembril esietenduvast lastelavastusest „Hiired pööningul“. 

Teatri Samassaali, teatrikohvikusse ning Küüni trepigalerisse on vaatamiseks välja pandud Pärnu Vabakooli näitus „Nõiamäe 2013“, Pärnu lasteaedade õpilaste näitus "Headus" ning Paikuse lasteaia õpilaste näitus „Loomisrõõm“. Endla teater on välja pannud viimase aja lastelavastuste kostüüme ja rekvisiitide.
Näitusel „Nõiamäe 2013“ osalevad töödega Pärnu Vabakooli õpilased. Iga õpilane meisterdas näituse jaoks ühe hiire ning hiirte kogukond kasvas 111-liikmeliseks – just niipalju on Pärnu Vabakoolis tänavu õpilasi. Näituse tööd valmisid kunstitundides ja ettevõtmist juhendas kunstiõpetaja Juta Ild.
„Püüdsime loovalt läheneda ja kuna maailm muutub järjest enam tehislikuks, kasutasime näituse jaoks arvutihiiri, mida lapsed oma fantaasia järgi kaunistasid ja kujundasid,“ sõnas kunstiõpetaja Juta Ild.

Pärnu lasteaedade õpilased on jõulukuuks joonistanud ja maalinud pilte headusest. Selleks, et suured inimesed aru saaksid, mida väikesed headuse all mõistavad, on tööde juures ka laste jutukesed. Näitused teatrigaleriis on saanud teoks tänu teatri ja lasteaia õpetajate ühenduse „Kunst“ koostööle.

Paikuse lasteaed osaleb näitusel hiirtega, mida on kasutatud lasteaias nukuteatri tegemisel ning tänavusest lastelavatusest „Hiired pööningul“ on saanud inspiratsiooni ka sealsed 3.-7. aastased õpilased, kes on välja pannud oma valmistatud hiirekesed. Näitust illustreerivad fotod tööde valmimisest.

Hiirtele lisaks saab näitusel näha Endla teatri viimase aja lastelavastuste kostüüme ja rekvisiitide. Muu hulgas on külaliste ette toodud populaarsete lastelavastuste „Aladdini imelamp“, „Röövlitütar Ronja“ ning „Tiiger, tiiger!!!“ kostüümid ja esemed.

Laste- ja noortekuu näitus jääb avatuks jaanuari keskpaigani.

Lisainformatsioon:
Piret Bergmann (Pusa)
Endla Teatrigalerii kuraator
tel 5522 381
e-post galerii@endla.ee