Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

„Detektiiv Lotte“ jõudis DVD-le

02.11.2010 08:42

Vanemuise teatri ning Eesti Rahvusringhäälingu koostöös valminud  „Detektiiv Lotte“ DVD jõudis müügile 1. novembril Vanemuise etenduspaikades, samuti Selverites ning Tallinna ja Tartu Kaubamajas. DVD-ga on kaasas tasuta CD-plaat, kus peal lavastuse laulud,  kuna varem välja antud „Detektiiv Lotte“ laulude plaat on paljudes kodudes nõnda populaarne, et see on sõna otseses mõttes „ära kuulatud“. Seega on teater otsustanud kinkida igale DVD ostjale ka uue CD-plaadi.

Viimati anti lastelavastuse DVD välja 1999. aastal -  see oli RO Estonia „Nukitsamees“. Seega on „Detektiiv Lotte“ viimase kümnendi ainus algupärane lastelavastus, mis DVD-le jõudnud.

„Detektiiv Lotte” libreto autorid on Janno Põldma ja Heiki Ernits, vahvad laulusõnad kirjutas Leelo Tungal ning hoogsa muusika Priit Pajusaar. Lavastas Ain Mäeots, muusikaline juht ja dirigent on Tarmo Leinatamm. Kunstnik on Iir Hermeliin, koreograaf Janek Savolainen ja valguskunstnik Tõnu Eimra.
Gerli Padari kehastatava Lotte assistendi Brunona on laval Robert Annus. Teistes osades Aivar Tommingas, Maria Soomets, Margus Jaanovits, Maarja Mitt, Tanel Jonas jpt.

Vanemuise teatris 2008. aasta novembris esietendunud „Detektiiv Lotte“ oli 2009. aastal Eesti kõige vaadatum teatrilavastus, mida käis aasta jooksul vaatamas 28 062 inimest. Lavastuse praegune publikuarv küündib juba ligi 55 000 külastajani.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
[email protected]
www.vanemuine.ee