Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Dario Fo “Talupoja piibel” Rakvere Teatris

09.03.2007 18:22

Reedel, 9. märtsil kell 19 esietendub Rakvere Teatri suure saali eesriide taga maailmakuulsa Itaalia teatrimehe ja Nobeli kirjanduspreemia laureaadi Dario Fo komöödia "Talupoja piibel". Fo muinasjutulis-allegoorilised lood on lavale seadnud Peeter Raudsepp, kunstnikutöö tegi Maret Kukkur. Parimat itaalia rämehuumorit eestimaiselt elegantses tõlgenduses pakuvad Eduard Salmistu, Tarvo Sõmer ja Velvo Väli.

Raudsepa lavastus lähtub lisaks Fo tekstidele ka tema teatrinägemusest - Fo teater on vaene teater, selle keskpunktiks on alati näitleja, kogu tähelepanu on suunatud temale. Näitleja fantaasia ja improvisatsioon on pintsliks, millega vaatajate vaimulõuendile maalitakse lood ja laulud, mis oma maaläheduse ja otseütlemiste tõttu ei ole kunagi jõudnud ametlikesse annaalidesse, aga mida lihtrahvas on ikka au sees hoidnud ning mis ühe suure talupojapiiblina on aastasadu suust suhu rännanud. Nii saavad suure saali eesriide taga kokku kaks armastajat, kes teineteist hernekaunas kiikudes leidsid; kohtuvad sitasitikas ja mune hauduv keiser; räägitakse, miks sead ei lenda ja kuidas nad tegelikult endale kärsad said; tehakse otsereportaaž Kaana pulmast ning antakse ülevaade Suure Looderetke kulust ühe Hiina sõduri pilgu läbi.

Mina olen nüüd "Talupoja piiblit" näinud. Ja mina nägin seda, et see hea oli. Ja mina näen seda, et see hea on, et inimesed seda näevad ja see on hea.

Kaduviku nimel,
Anne-Ly Sova
Rakvere Teater
kirjandusala juhataja
Tel: 32 95 443, 55 561 329
annekas@rakvereteater.ee