Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Danny Boyle’i lavastus „Frankenstein“ Forum Cinemas’ kinodes

15.03.2011 13:54

Oscari-võitjast režissöör Danny Boyle naaseb oma teatrijuurte juurde National Theatre'is Mary Shelley "Frankensteini" adaptsiooniga. Boyle'i debüüdiks väärikas National Theatre'is on Nick Deari näidendi suurejooneline ning teatraalselt ja visuaalselt võimas lavastus.

Boyle'i karjäär sai omal ajal alguse Londoni Royal Courtis Royal Shakespeare Company's. Kinosõpradele on Boyle aastate jooksul tuttavaks saanud pigem filmilavastajana, sest just tema käe all on valminud aastate jooksul filmid "Shallow Grave", "Trainspotting", "28 päeva hiljem", "Päikesepaiste" ja parima filmi Oscari võitnud "Rentslimiljonär".

Tegemist on stiilse ning ambitsioonika lavastusega, mis vaatab Mary Shelley klassikalist lugu värske nurga alt, samas on alles jäetud kõik see, mida Shelley oluliseks pidas: filosoofia, paatos ning moraalne tõsidus. Tegemist on Frankensteini loo humaanse ning intelligentse ümberjutustusega, mille keskmes on kinnisidee käes vaevleva teadlase poolt loodud õnnetu olendi kimbatus. Boyle’i lavastuse ning näidendi uusversiooni autori Nick Deari tekst keskendubki eelkõige just koletise loole:  tema katkendlik ning puudulik kõneosavus on selleks jõuks, mis publikut enim hüpnotiseerib.

Boyle’ile iseloomulikult leidub lavastuses rohkelt bravuuri ning visuaalset vaatemängu: hiigelsuur rong pillub sädemeid ning tormab publiku suunas, eikuskilt tõuseb lendu linnuparv ning saali pöördlava võimaldab dekoratsioonidel korgitserilaadsel moel ülespoole kerkida. Ainuüksi lavastuse valguslahendus on väärt kogu piletiraha. Vürtsi lisab ka ansambli Underworld elektrooniline muusika.

Danny Boyle ei oleks Danny Boyle, kui ta oma uue ettevõtmisega talle omaselt ei eksperimenteeriks. Seekordseks temapoolseks innovatsiooniks on pakkuda publikule kaht erinevat versiooni samast lavastusest, kus peaosatäitjad omavahel rollid vahetavad.

17. märtsil toimuvas otseülekandes (mida saab näha Coca-Cola Plazas, Ekraanis ja Astris, kehastab teadlast Victor Frankensteini tunnustatud näitleja Jonny Lee Miller ("Trainspotting", telesari "Eli Stone"). Frankensteini loodud Koletise rollis näeme aga BBC maineka miniseriaali "Sherlock" nimiosalisena tuule tiibadesse saanud Benedict Cumberbatchi.

24. märtsil toimub Coca-Cola Plazas ülekanne etenduselt, kus Victori rollis astub üles Benedict Cumberbatch ja Koletise rollis on Jonny Lee Miller.
Lisaks sellele toimuvad 28. aprillil ja 5. mail mõlema etenduse salvestatud kordused:
28. aprill: Victor - Jonny Lee Miller; Koletis - Benedict Cumberbatch
5. mai: Victor - Benedict Cumberbatch; Koletis - Jonny Lee Miller
 
Etendus on inglise keeles ning on keelatud alla 14-aastastele.
Lisainformatsioon: http://www.forumcinemas.ee/Events/NTLive/Frankenstein

Rein Palosaar
Forum Cinemas AS
Linastusjuht
Tel: 6 800 718
GSM: 56 800 718
e-kiri: rein.palosaar@forumcinemas.ee