Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Common Stories kutsub teatritegijaid ja näitekirjanikke laboratooriumisse

21.11.2023 12:08

Loov Euroopa rahastatud Common Stories projekt kutsub teatrijuhte, näitekirjanikke, koreograafe ja etenduskunstnikke laboratooriumisse Common LAB 2024. Common LAB 2024 toimub kaheksa nädala vältel Portugalis, Mosambiigis, Prantsusmaal ja Belgias ning keskendub Euroopa narratiivide mitmekesistamisele. Laboratooriumisse saab kandideerida kuni 10. detsembrini 2023.

Projekt Common Stories toob kokku etenduskunstide valdkonna organisatsioonid, kunstnikud ja publiku, et uurida Euroopa ühiskonna mitmekesisust ja muutuvat identiteeti. Projekti raames toimuv Common LAB laboratoorium püüab leida kunstipraktikaid ja narratiive, mida Euroopa etenduskunstides praegu napib, et nende abil valdkonda keeleliselt, esteetiliselt ja sisuliselt mitmekesistada. Samuti tegeleb Common LAB avaliku ruumiga, uurides, kuidas linnaruumi ja arhitektuuri puudutavad valikud esindavad ühiskondlikke väärtusi.

Laboratooriumisse saavad kandideerida etenduskunstide valdkonna professionaalid, kes elavad ja tegutsevad Euroopas ning valdavad heal tasemel inglise keelt.

Common LAB 2024 toimub neljas osas: 17. kuni 30. juunini Lissabonis Portugalis, 2. kuni 15. septembrini Maputos Mosambiigis, 14. kuni 27. oktoobrini Bobignys Prantsusmaal ja 28. oktoobrist kuni 10. novembrini Brüsselis Belgias.

Common Stories katab kõigi osalejate reisi- ja majutuskulud ning pakub stipendiumit 80 eurot päevas.

Rohkem infot leiab Common LAB 2024 üleskutsest.