Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Coca-Cola Plaza ekraanil tehakse süüa ja keeb tõeline põrgukatel

05.10.2011 16:28

KitchenNeljapäeval, 6. oktoobril kell 21 jõuab London National Theatre’i lavalt otseülekandena Coca-Cola Plazasse Arnold Weskeri näidend „Köök“, mille lavastajaks on Bijan Sheibani. Lavastuse tegevuspaigaks on 1950. aastate Londoni West Endi restoran, mille hiiglaslikus köögis kuhjuvad tellimused: sõjajärgne pidusöök supist, kalast, lihalõikudest, omletist ja puuviljakookidest. Koloriiti lisab kindlasti ka asjaolu, et laval viibiv ligi 30-st näitlejast koosnev trupp teeb süüa päriselt. 

Näidend esietendus Royal Court’is 1959. aastal ning seda on sellest ajast alates mängitud 30 riigis. Nii nagu ka pealkirjast välja lugeda võib, asetab „Köök“ tegevuspaiga keskmesse restorani köögi ning uurib musta huumoriga vürtsitatult ning raevukal moel kaelamurdval kiirusel kulgevat elu olukorras, mil  töökoht kipub defineerima meie olemust. 

Sheibani lavastus annab suurepäraselt edasi restorani köögi hullumeelse töötempo, kus tuleb päeva jooksul teenindada ligi 2000 inimest. Eraldi äramärkimist väärib lavakunstniku Giles Cadle’i töö, kes on toonud lavale tõelise köögiinventari koos keevate pottide, särisevate pannide ning mühisevate ahjudega, samuti väärib esiletoomist lavastuse suurepärane ning ülitäpne koreograafia.

NT Live’i hooaeg jätkub 1. detsembril John Hodge’i  näidendiga „Kollaborandid“,  mis toob vaatajateni kirjanik Mihhail Bulgakovi kassi-hiiremängu Staliniga, kelle 60. sünnipäevaks oodatakse autorilt temaatilist näitemängu.

Lisainfo: www.forumcinemas.ee/teater  
Lavastus „Köök“ (The Kitchen) National Theatre’i kodulehel: http://www.nationaltheatre.org.uk/66086/productions/the-kitchen.html

Lisainfo:
Rein Palosaar
Forum Cinemas AS, linastusjuht
Tel. 6800 718; 56 800 718
rein.palosaar@forumcinemas