Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

circusnexti programm ootab tsirkuseprojektide ettepanekuid

12.03.2024 13:27

Pildil on kirjas "OPEN CALL February 16 ... April 30 / Edition 2025 / NOW OPEN" ja circusnexti logo. Pildi paremas küljes on noor naine, kes ronib välja kõrgest läbipaistvast kastist.

Euroopa Komisjoni rahastatud programm circusnext kutsub esitama projekte konkursile, mille raames valitakse välja teosed, millele circusnext pakub 2024. aasta augustist kuni 2026. aasta juunini rahalist, loomingulist ja turunduslikku tuge ning abi ringreisidel. Projekte saab esitada kuni 30. aprillini 2024.

Programm circusnext keskendub alustavate kaasaegse tsirkuse artistide toetamisele loomeprotsessis ja lavastustega tuuritamisel eesmärgiga tugevdada ja arendada Euroopa kaasaegse tsirkuse maastikku. Programm ühendab 24 kultuuriasutust (sealhulgas festivalid ja etenduspaigad) 15 Euroopa riigis.

Programmis osalevatele artistidele pakutakse:

  • tuge loomeprotsessis ja ringreisidel: residentuurivõimalused, laboratooriumid koostöös teiste kunstnikega, võimalus etendada lavastust lavadel üle Euroopa
  • kommunikatsiooni: artistide ja lavastuste tutvustamine circusnexti kodulehel ja sotsiaalmeedias
  • tuge võrgustumisel: võimalus tutvuda circusnexti liikmesorganisatsioonidega

circusnext ootab konkursile kandideerima alustavaid tsirkuseartiste ja -truppe, kes tegutsevad Euroopas ning on ka konkursile esitatava lavastuse välja toonud ühes Loov Euroopa riikidest (sh Eesti). Konkursile kandideerimiseks peab olema vähemalt 18-aastane ning mitte parajasti õppima tsirkusekoolis.

Rohkem infot leiab circusnexti kodulehelt.