Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

„Casanova“ annab külalisetenduse Vilniuses

26.09.2011 15:44

Teisipäeval, 27. septembril kl 19 toimub Vilniuses Teatro Arenas „Casanova“ külalisetendus. Teatro Arena on uus suur black box saal, mida juhib produtsent Valdas Petreikis, kes on avatud erinevatele teatrižanritele ja julgetele ideedele. Kaasaegse koreograafia vallas on Vilniuses noori, põnevaid andeid - Teatro Arena toetab nende lavastusi ruumide ja produtseerimisega.

Vanemuine sai kutse esineda Teatro Arena saalis tänu Mare Tomminga kontaktidele Leedu kolleegidega. „Kindlasti on „Casanova“ leedukatele midagi täiesti uut, midagi, mida nad varem näinud ei ole. Ma väga loodan, et need tekkinud kontaktid jäävad püsima ning tulevikus saan kutsuda huvitava käekirjaga Leedu lavastaja oma etendusega meie lavale,“ rääkis Vanemuise balletijuht Mare Tommingas.

Ballett „Casanova“ esietendus Vanemuise väikeses majas märtsis 2011, autoriks Belgia koreograaf ja lavastaja David Sonnenbluck. Lisaks koreograafiale on David Sonnenbluck loonud „Casanova“ lavakujunduse, muusikalise kujunduse (Vivaldi, Mozart, Typsi, traditsiooniline araabia muusika) ning kostüümid (koostöös Mare Tommingaga). Lavale astuvad Colin Thomas Maggs, Yassaui Mergaliyev, Ilja Mironov, Nashua Mironova, Hayley Blackburn ja Vanemuise balletitrupp.

„Casanova“ külalisetendus Vilniuses saab teoks tänu Eesti Kultuurkapitali ja EV Kultuuriministeeriumi toetusele. Järgmine „Casanova“ etendus Tartus Vanemuise väikeses majas toimub juba sellel pühapäeval 2. oktoobril kl 19.

Lisainfo:
Ave-Marleen Rei
Vanemuise teatri pressiesindaja
Tel: 7440161, 53585343
avemarleen@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee