Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Carmen Mikiver ja Tambet Seling pärjati teist aastat järjest Endla kolleegipreemiatega

05.01.2015 13:24

Aasta lõpus jagas Endla teater kolleegipreemiaid. Preemiad antakse välja kaheksas kategoorias – naisnäitlejale, meesnäitlejale, lavastajale, kunstnik-kujundajale, etendust ettevalmistavale ja teenindavale töötajale, kogu maja teenindavale töötajale, kohvikutöötajale ning administratiivtöötajale.

WoyzeckParima nais- ja meesnäitleja tiitli pälvisid teist aastat järjest Carmen Mikiver ja Tambet Seling. Kolleegid tunnustasid Carmen Mikiveri rollide eest lavastustes „Meie aja kangelane“ ja „Woyzeck“. Esile tõsteti Tambet Selingu roll „Eedeni aias“.

Parimaks lavastajaks tunnustati Enn Keerd ning kolleegid hindasid tema 2014. aastal esietendunud lavastusi „Gaasivalgus“ ja „Kvartett“. Endla teatri peakunstnik Liina Unt sai kolleegipreemia kunstnik-kujundaja kategoorias. Liina Unt on teinud kunstnikutööd kahes Endla teatri 2014. aastal esietendunud lavastuses – „Vares“ ja „Gaasivalgus“.

Etendust ettevalmistava ja teenindava töötaja preemia andsid kolleegid kostümeerija Airin Vaarmannile ning kogu maja teenindavatest töötajatest hinnati parimaks maja perenaist Malle Kuningat. Administratiivtöötaja kolleegipreemia pälvis haldus- ja tehnikajuht Roland Leesment. Kohvikutöötajatest tunnustati klienditeenindaja Katti Peedimaad.

Eriauhinna sai ka kõige hõivatum nais- ja meesnäitleja, kelleks osutusid Kaili Viidas ja Tambet Seling.

Fotol Carmen Mikiver ja Priit Loog lavastuses „Woyzeck“ (Mats Õun).

Eveli Loorents
Turundus- ja kommunikatsioonijuht
Endla Teater
Tel 52 83 186
[email protected]
www.endla.ee