Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Buratino, Karupoeg Puhh, Pipi Pikksukk jt uutel postkaartidel.

22.12.2008 15:39

Alanud muuseumiaasta ja märtsis 2009 täituva Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi 85. juubeli puhul on valminud postkaardikomplekt „Nii ja naa. Tuntud lastelugude tegelasi eesti teatrikunstnike kavanditelt”.  

Postkaardikomplekt „Nii ja naa“ sisaldab 15 kavandit Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogust. Trükises on esindatud armastatud lastelavastused nagu „Väike korstnapühkija“, „Buratino teab kõik“, „Doktor Aibolit“, „Karupoeg Puhh“, „Lumekuninganna“, „Pipi Pikksukk“, „Kevade“, „Bambi“ jt. Postkaartidel olevate kavandite autoriteks on Raivo Laidre, Meeri Säre, Elmar Kristjan, Georg Sander, Uno Kärbis, Uno Martin, Natalie Mei, Kustav-Agu Püüman, Aleksander Pilar, Uno Uibo, Liina Pihlak, Gunta Randla, Jaak Vaus, Lilian Vahtramäe (Härm), Helge Uuetoa.  

Postkaardikomplekti lõbusad lastelavastuste kavandid on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum välja valinud oma väärtuslikust ja rikkalikust kostüümi- ja dekoratsioonikavandite kogust. Komplekti koostasid Kustav-Agu Püüman ja Seidi Raid, kujundas Kadi Pajupuu.  

Postkaardikomplekt on jätk Eesti teatrikunstnike tutvustamise sarjale. 2006. aasta sügisel andis Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum välja seoses Estonia 100. juubeliga postkaardikomplekti „Kavandist kostüümini“ Estonia kostüümikunstnike kavandite teemal. Komplekt anti välja koostöönäituse „Kavandist kostüümini“ juurde Adamson-Ericu muuseumiga.   Komplekt on müügil Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.  

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Üldinfo 64 46 407
[email protected] 
www.tmm.ee