Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

B’OFF vallutab Rakvere

29.06.2012 10:36

2.-5. juulini toimub Rakveres IV noorte teatrite festival B'OFF.

B'OFF on rahvusvahelise alternatiivteatrifestivali Baltoscandal off-programm, kus astuvad üles gümnasistidest, tudengitest ja iginoortest koosnevad teatritrupid. Festival väärtustab noorte iseolemise viisi, üksteiselt õppimist, tahet teha sisukat kunsti, eneseotsinguid ja -leidmist. B'OFF on off püüdest olla professionaalne või harrastuslik, püüdest olla alternatiivne või klassikaline, püüdest olla stampides kinni või ultraoriginaalne.

Festivali programmi trumbiks on mitmenäolisus, isegi teatav eklektilisus, mis mahutab endasse väga erineva sisu, stiili ja tasemega etendusi, muretsemata ülearu ette sellepärast, missugune tervik neist moodustub. Sest varasemate festivalide kogemus on B'OFFi korraldajatele raudkindlalt tõestanud, et tervik moodustub niikuinii, iga B'OFF on olnud oma esinejate nägu ja sellisena kordumatu. Missuguseks võib kujuneda tänavune B'OFF, annab aimu esinejate nimistu.

Improgrupp Jaa! mängib festivalil iga kord isemoodi toimivat lavastust „Bifurkatsioonipunkt“. Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia noor koreograaf Helena Krinal toob B'OFFile oma lõputöö „Dändi“,  tantsukeelse loo mehest, kes jumaldab hooletu elegantsiga enesekultust. Viljandi kultuuriakadeemia tudengid Siim Maaten ja Artur Linnus etendavad „Merehädalise pihtimust“, mis põhineb Gabriel Garcia Marquez'i samanimelisel jutustusel ja analüüsib inimese ellujäämist kriitilisimates olukordades. Kunda Huviteater toob publiku ette Ivan Võrõpajevi siira ja humoorika lavaloo „Pantelei Karmanovi sententsid“. Vilde teater mängib unistuste täitumise ja armastuse lugu „Pierroo uus muinasjutt“ Meelis Hansingu lavastuses. Altermanni näitemängutrupi esituses näeme lavastust „Strössel“, mis kaevub ühe vana maja külma keldri üllatavatesse saladustesse. Rakvere Linnanoorte Näitetrupi mullused abituriendid taastavad festivali jaoks oma lõputöö, Jean-Luc Lagarce'i draama „Olin kodus ja ootasin, et vihma hakkaks sadama“. Audiovisuaalne kooslus CLOE tuleb välja „Koherentsusega“, mille käigus eluline abstraktsus tõlgendatakse kombatavasse vormi. Nukuteatrist on festivalile oodata Anne Türnpu lavastust „Metsik urisev õnn“, kus glamuuri ja naiseliku ürgjõu kohtumine paisutatakse kosmiliseks üldistuseks. Ootamatusi täis tänavateatrietendust „Never Been – Never Seen“ saab näha rahvusvahelise seltskonna esituses, kuhu kuulub teatritegijaid nii Soomest, Saksamaalt, Tšehhist kui ka Eestist.

Festivalipäevi ilmestavad Drakadeemia noorte näitekirjanike uudisteoste ettelugemised. Rakvere Gümnaasiumi Teatriansambli esituses tulevad ettekandele Liis Luki „Ühe vaarika kook“, Eva Samolbergi „Armasta mind homme“, Liis Aedmaa „Kui lapsed öös näevad und“ ja Ray Bradbury romaanil põhinev  Janika Liivi dramatiseering „451 Fahrenheiti“.

Erikülalisena osaleb B'OFFil Vene dramaturg Jaroslava Pulinovitš, kelle loomingule on pühendatud üks festivalipäev, 3. juuli. 1987. aastal sündinud Pulinovitš on lõpetanud Jekaterinburgi  teatriinstituudi dramaturgiaosakonna, kirjutanud ridamisi näitemänge ja filmistsenaariume ning pälvinud kirjanduspreemia „Debüüt“ ja Venemaa kultuuri- ja kinematograafiaministeeriumi preemia „Põlvkonna hääl“. Pulinovitši loomingut on edukalt mängitud mitmel pool üle maailma, Eestis on teda seni interpreteerinud kooliteatrid. Rakvere noorteteatri Jabloko esituses näeme Pulinovitši näidendit „Pliiatsid Varjale“, Rakvere Linnanoorte Näitetrupp mängib tema näidendeid „Ma ei tule tagasi“ ja „Võitsin mina“. Pulinovitši päeva lõpetavad B'OFFil kohtumisõhtu kirjaniku endaga ja Jaroslava Pulinovitši meistriklass kõigile dramaturgiahuvilistele.

Kõik B'OFFi lavastused ja üritused on kõigile huvilistele tasuta.

B'OFFi korraldavad Rakvere Linnanoorte Näitetrupi vilistlased koostöös Rakvere Teatri, Rakvere Eragümnaasiumi ja festivaliga Baltoscandal.

 

Lisainfot festivali korraldajatelt:
Liina Talu
[email protected]

Tiina Rumm [email protected]

www.boff.ee