Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

B’OFF toob Eestisse noorteteatrite kultusautori

15.12.2011 17:23

2.–5. juulini 2012 näeb rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal neljandat korda toimuva kõrvalprogrammi raames Rakvere linnas noorte teatriharrastajate etteasteid erinevatest etenduskunstide valdkondadest, esinejaid on tulemas nii meilt kui mujalt.

Korraldajate sõnul on tegu teatrifestivaliga, kus väärtustatakse noorte iseolemise viisi, üksteiselt õppimist ja tahet teha sisukat kunsti. Eesti noortetruppidelt oodatakse tänavu vaid selliseid projekte, mis on lavastatud spetsiaalselt B'OFFile. Festivalile on tulemas ka väliskülalisi, läbirääkimised käivad mitmete truppidega. Eksklusiivse erikülalisena tuleb tänavuse B'OFFi raames Eestisse vene menudramaturg Jaroslava Pulinovitš.

Pulinovitš on kirjutanud ridamisi näitemänge ja filmistsenaariume, pälvinud kirjanduspreemia „Debüüt“ ja Venemaa kultuuri- ja kinematograafiaministeeriumi preemia „Põlvkonna hääl“. Eestis on tema teoseid lavastatud mitmetes kooliteatrites: näidendit „Keemiaõpetaja“ on mänginud nii Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja kui Rakvere noorteteater Jabloko, „Nataša unistus“ on samuti jõudnud lavale noorteteatris Jabloko ja „Ma ei tule tagasi“ kuulub Rakvere Linnanoorte Näitetrupi repertuaari. B'OFFi raames leiab aset Pulinovitši-päev, kus saab loodetavasti näha kõiki nimetatud lavastusi ning ka uusi Pulinovitši-tõlgendusi.

Festivali korraldaja ja Rakvere Linnanoorte näitetrupi juhendaja Tiina Rumm, kes on Jaroslava Pulinovitši näidendeid tõlkinud ning lavale seadnud, hindab nende juures elulisust ja autori head inimestetundmist. Ent Pulinovitš pole siinmail sugugi vaid kooliteatrite huviobjektiks jäänud. Režissöör Ilmar Raag valmistab ette filmi Pulinovitši stsenaariumi „Ma ei tule tagasi“ põhjal.

Tänavust B'OFFi ilmestab aga veel üks tähelepanuväärne sündmus: nimelt valmib noorte ühistööna festivalinädala jooksul Rakveres veel üks uus lavastus. Selle alusmaterjaliks olevat näidendit valmistavad ette Drakadeemia noored näitekirjanikud, näitlejad valitakse aga B'OFFil osalejate seast.

B'OFFi korraldavad Rakvere Linnanoorte Näitetrupi vilistlased koostöös Rakvere Teatri, Rakvere Eragümnaasiumi ja festivaliga Baltoscandal. B'OFF on valitud ka Swedbank noorte ettevõtlusprojektide konkursi Tähed Särama 2011. aasta laureaadiks.

Priit Põldma,
B'OFFi korraldusmeeskonna liige