Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Blixa Bargeld esineb oktoobris Tallinnas

08.09.2009 13:21

Kanuti Gildi SAALil on heameel teatada, et 16. oktoobril astub esmakordselt Tallinna publiku ette Blixa Bargeld. Eksklusiivsel õhtul saab näha pseudo-teaduslikku soolo-vokaal-lavastust "Rede/Speech".

Lavastus on valminud 2003. aastal koostöös Deutsches Theatre’ga Berliinis ja seal ka esietendunud. Oma ühe-mehe-show's “Rede/Speech” uurib Blixa Bargeld keele ja muusika vahelisi piire. Publik on tunnistajaks, kuidas laused, sõnad ja silbid muunduvad akustiliseks arhitektuuriks, vastukõlavateks sfäärideks ja kakofoonilisteks monstrumiteks. Tegu on pigem performance'i-kunsti teosega kui kontserdi või teatrietendusega. Improvisatsiooni käigus astub Bargeld publikuga dialoogi, küsides küsimusi, millele ta ootab sama ausaid vastuseid nagu ta enda olek laval – kompromissitult haavatav ja aus.

Blixa Bargeld on sündinud 1959. aastal Berliinis. 1980. aastast on grupi "Einstürzende Neubauten" asutajaliige ja esilaulja. 1984–2003, kitarrist grupis "Nick Cave and the Bad Seeds". Teinud hulgaliselt kontsertreise Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Austraalias ja Jaapanis. Ta töötab nii helilooja, kirjaniku, näitleja, laulja, muusiku, esitaja kui ka loengupidajana.

Lisainfo: www.saal.ee / www.blixa-bargeld.com

Piiratud arv pileteid hinnaga 390 krooni müügil ainult Piletilevis.
Soodustusi ei ole. Lavastus ei ole mõeldud lastele. Hilinejad sisse ei pääse.
Korraldab: Kanuti Gildi SAAL
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Goethe Instituut Tallinnas, Nordic Hotel Forum, Radio Mania

Priit Raud / [email protected] / 5010419