Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Birgitta festival jääb sel aastal ära

09.07.2021 13:53

Birgitta festivali korraldajad eesotsast Tallinna filharmoonia, Tallinna kultuuri- ja spordiameti ning linnavalitsusega otsustasid tänavuse, 2021. aasta suvel toimuma pidanud festivali ära jätta.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul kujunenud olukord teist valikut ei võimaldanud. "Festivali alguseni on jäänud ainult neli nädalat, kuid valitsuse seatud tingimused Venemaalt saabuvate esinejate osas teevad festivali korraldamise tehniliselt peaaegu võimatuks. Koroonaolukorra tõttu jääb Birgitta Festival kahjuks juba teist aastat ära, kuid me ei anna alla ja hakkame ette valmistama järgmise aasta programmi," ütles Belobrovtsev.

"Langetasime selle otsuse täna hommikul raske südamega ja loodame, et nii publik kui ka meie partnerid mõistavad seda otsust. Valitsuse otsus tähendab seda, et kõik Venemaalt saabuvad artistid oleksid pidanud Eestisse jõudes pärast testide tegemist lisaks  jääma veel nädalaks ajaks hotelli karantiini enne, kui nad oleksid saanud alustada proovidega. Juba ajaliselt ei oleks see kahjuks võimaldanud festivali läbi viia," ütles Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.

Tallinn pöördus Vabariigi Valitsuse poole Birgitta Festivali külalisesinejatele koroonatingimuste eriloa saamiseks mais.

Birgitta Festivali piletid ostetakse tagasi.

Toimetaja: Kaisa Potisepp
Allikas: kultuur.err.ee