Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Birgitta Festival alustab

06.08.2014 14:29

Juubelifestivali avab reedel, 8. augustil Leonard Bernsteini „Missa“.
Peaosaline Douglas Webster: „Mul on uhke tunne tulla seda teost Eestisse laulma, sest praeguses poliitilises olukorras on see teos vägagi aktuaalne". Teos räägib Ameerika noorte valitsuse- ja sõjavastastest meeleoludest ning Jumala otsimisest selles väljapääsmatus olukorras. Teos, mille eest FBI hoiatas Valget maja ja mille ettekande keelas kirik ära. Peaosades Douglas Webster USA-st ja Koit Toome, kaastegevad ooperi-, džässi- ja rocklauljad, ERSO, “Latvija“ koor, rockbänd.

14. augustil etendub Mozarti koomiline ooper „Röövimine Serailist“ ehk „Haaremirööv“, mis tuleb meile Euroopa südamest – Šveitsi ooperi koostöö Liechtensteini lavastaja, Tallinna Kammerorkestri ja dirigent Risto Joostiga. Lavastaja Georg Rootering. Mozarti kaunid meloodiad ja tempokad rütmid.

15. augustil ooperiteater Helikoni „Maskiball“ on lugu kaasaegset riigipead ümbritsevast intriigist – fataalselt lõppeval ballil kantakse maskidena meie aja valitsejate ja avaliku elu tegelaste näopilte. Lugu räägib Rootsi kuninga Gustav III tapmisest ooperiteatris toimuval ballil. Lavastaja Dmitri Bertmani jaoks on see lugu kahest põhilisest kirest, kahest „narkootikumist“, mis köidavad peaaegu igaühte meist: võim ning armastus. Tegu on verivärske lavastusega. Saadaval veel viimased piletid.

Etenduste algus kell 19.00

Festivali lõpetab 16. ja 17. augustil Eri Klasi ooperigala, lavastatud galakontsert maestro 75. juubliks, kus kaunimad ooperiaariad ja ansamblid vahelduvad videolõikudega maestro enda elust. Dmitri Bertmani humoorikas ja liigutav lavastus, laulavad Helikoni ja meie rahvusooper Estonia solistid. Katkendid Birgitta Festivalil etendunud lavastustest.
Saadaval veel viimased piletid.
Etenduste algus 19.00
Birgitta Festival 2014