Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Birgitta Festival 2010

03.08.2010 17:56


Birgitta Festivalil seatakse üles 3,5 tonni teatritehnikat, mille sarnast firma Trikivabrik spetsialistide sõnul pole Eestis seni nähtud. Tegemist on Saksa füüsilise teatri Pan-Optikum tehnikaga, mis võimaldab artistidel kloostriruumis lennata, laskuda pea ees mööda liikuvat videoekraani ja teha muud peadpööritavat.

Saavutus on see, et väliselt atraktiivne on ka sisuliselt vajalik – tehnikat kasutatakse festivali avaetenduses "Orpheus ja Eurydike", kus nimitegelane laskub allmaailma oma armastatut ära tooma. Füüsilise teatri kasutamine nii draama- kui ka ooperilavastustes on üks teatrikunsti kaasaegsemaid võtteid. Nii täidab festival oma missiooni, tuua Eesti publiku ette maailma muusikateatri uusi suundi.
Eestisse on juba jõudnud nii erakordselt kauni häälega kontratenor Mikael Bellini Rootsist kui ka antiikdraamade lavastajana kuulus Georg Rootering Saksamaalt. Reedel, 6. augustil jõudis Tallinna Saksa teater, mis on omas vallas maailma hinnatuimaid, rännates ühelt festivalilt teisele.

Birgitta Festivali tänavusi tähtsündmusi:
    * Maailma muusikateatri viimast sõna näitav lavastus "Orpheus ja Eurydike" (12. ja 13. augustil)
    * Arvo Pärdi juubelit tähistav Kiev Modern Balleti lavastus "Palat nr.6" (14. august) ja Eino Tambergi juubelit tähistav omaproduktsioon, kloostriteemaline "Joanna tentata" (19. august)
    * Richard Wagneri ooperi "Lohengrin" kuulus ja paljukiidetud lavastus (18. august)
    * Metropolitan Opera esilavastaja Elijah Moshinsky lavastus "Sevilla habemeajaja" (20. august)