Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Biotoopia vestlusõhtu Von Krahli Salongis 30. novembril

24.11.2021 14:33

Teisipäeval, 30. novembril kell 19.00-20.30 kohtuvad ökoloog Mihkel Kangur ja haridusteadlane Grete Arro tudengitega, et avatud dialoogiringis arutleda looduse iseväärtuse teemadel. Noorte mõtteid avavad Anette Pärn (Tartu Ülikool), Aditi Toome (Tallinna Ülikool) ja Gregor Nikolai Kulla (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia). Laval toimuvat saab jälgida ka veebi vahendusel Facebooki lehel.

Filosoof Timothy Morton tõstis hiljutise Amsterdami protestimarsi loosungi kontekstis üles mõttekäigu:

"Mida me peame täna tegema, et nii planeedi kui liigina õitseda järgmised tuhat aastat?
Elades kapitalistlikus maailmas, mis on üles ehitatud eraldumisele, vastandumistele ja võitlusele, ei tundu sõna "meie" kasutamine enam enesestmõistetavana. Sellegipoolest oleme me osa ühest suurest elujõu või energiavoost, mis voolab läbi kõigi olendite, mineraalide, bakterite, toidu, mida me sööme ja kõige, mis meid ümbritseb.
Et õitseda, peame me elu korraldama nii, et õitseks kõik me ümber. Kui me sellega toime ei tule, oleme me varsti ühekorraga nii asteroid kui dinosaurused."

Vestlusring vaatleb looduse iseväärtuse teemade kaudu võimalusi, kuidas uute suhete loomine meid ümbritseva elus ja eluta loodusega aitab oluliselt kaasa kliimamuutuse ja ökotsiidi protsesside ümberhindamisele ja ärahoidmisele. Parafraseerides Mortonit: kui me ei oska näha kogu elu õitsemist meid ümbritsevas keskkonnas, oleme varsti asteroid, mis põrutab tuhandeid kilomeetreid sekundis dinosauruste poole. Ainukese vahega, et dinosaurusteks oleme seekord me ise!

Kohapeal täidame valitsuse kehtestatud turvalisusreegleid. Õhtul osalemiseks on tarvis esitada täielikult lõpetatud vaktsineerimistõend või läbipõdemistõend (mitte vanem kui 6 kuud). Noored vanusevahemikus 12 aastat ja kolm kuud kuni 17 aastat (kaasa arvatud) peavad osalemiseks esitama tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta või tõendi tervishoiuteenuse osutaja poolt tehtud PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse kohta. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ja antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel või tegevuses osalemist. Lisaks tervishoiuteenuse osutaja tehtud testile kehtib ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemus.

Vestlusõhtu toimub eesti keeles.

Sissepääs tasuta, kuid huvilistel palume eelnevalt registreerida end lingil:

Külalisi ootame kohale juba aegsasti, et vaadata üle COVID-19 passid ning mõnusalt melu nautida. Von Krahl on avatud tavapärastel aegadel.

Vestlusõhtust toimub ka ülekanne Facebooki vahendusel Biotoopia lehel.

Biotoopia vestlusõhtute eesmärgiks on kaasata noori kunsti, teaduse ja keskkonna teemadel kaasa rääkima ning eelsoojendada järgmist Biotoopia hübriidkonverentsi teemat.

Biotoopia konverents toimub taaskord Viinistu Kunstisadamas 17.-19.08.2022.
Vestlusõhtuid korraldab Estonian Anthropocene Center MTÜ koostöös Von Krahliga.

Kontakt:
Saara Silvia Soasepp
www.biotoopia.ee