Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Biotoopia vestlusõhtu nr.3: “Posthumanistlik esteetika”

24.05.2022 16:15

Taaskord on Von Krahli teatri salong kohtumiskohaks, kus vestelda Biotoopia teemadel. Kolmapäeval, 25. mail kell 18.00 toimub Biotoopia kolmas vestlusõhtu, mille teemaks on "Posthumanistlik esteetika".

Arutelul juhivad kuulajaid läbi metsiku tehnikadžungli moderaatorid kuraator ja galerist Lilian Hiob ja kunstnik, disainer ning EKA õppejõud Urmas Lüüs. Nende vestluskaaslasteks EKA kunstitudeng Valdek Laur ja etenduskunstnik ning koreograaf Jette-Loona Hermanis.

Vestlusõhtul võtame luubi alla posthumanistliku looduse, tehnika, kunsti ja inimese suhestumine.

Üks õhtu moderaatoritest on posthumanistliku esteetika valdkonna uurija Lilian Hiob, kes õpib EKAs Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri osakonna kuraatoriõppes, lisaks kirjutab ka magistritööd teemal “Posthumanismi esteetiline laine kaasaegse kunsti trendis”. Hiob uurib, kuidas noorema põlvkonna kunstnike seas on muutunud suhtumine tehnoloogiasse ja keskkonda; mis on uue kunstilaine eripärad ning kuidas on kunstnike looming seotud teadlikkuse tõusuga inimtegevuse hävitavast mõjust keskkonnale. "Toetun uurimustöös paljuski posthumanistlike mõtlejate Donna Haraway ja Katherine Hayles’i ideedele, kes juba 30 aastat tagasi sedastasid, et me ei saa rääkida inimesest versus tehnoloogiast, kuna need kaks valdkonda on vastandumiseks liigagi läbipõimunud," sõnas Hiob.

Vestlusõhtul ühiselt Urmase, Jette-Loona ja Valdekuga mõtiskletakse selle üle, kas algoritmid ja masinõpe kunstis on vaid silmamoondus ja laadatrikk vähenõudlikele, loomemajanduse lõppu kuulutav vaenukägu või hoopis inimkonna järgmise evolutsioonihüppe võimaldaja.

◦◦◦
Vestlusõhtu toimub eesti keeles.

Sissepääs tasuta, kuid huvilistel palume eelnevalt registreerida end lingil: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQ5IF_oTPqgtB2d385ULMwhz3LqzSBsAZODnOF9O0ca--FMw/viewform?fbclid=IwAR1VApVqKWcLC-_JWr6qnkIRwmIK7EOronO90suC8O92M_xhKres3XX8tFc

Vestlusõhtust toimub ka ülekanne Facebooki vahendusel Biotoopia Facebook'i lehel.

Biotoopia vestlusõhtuid korraldab Estonian Anthropocene Center MTÜ koostöös Von Krahliga eesmärgiga kaasata noori kunsti, teaduse ja keskkonna teemadel kaasa rääkima ning eelsoojendada järgmist Biotoopia foorumit teemadel ökoesteetika ja lepitusökoloogia, mis toimub 17.-19.2022 Viinistu Kunstisadamas.

Vestlusõhtu toimumist toetab Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet. Biotoopia kogukonna arengut toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Kontakt:
Biotoopia vestlusõhtute projektijuht
Saara Silvia Soasepp
[email protected]

www.biotoopia.ee