Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

BFMis saab sügisest õppida stsenaariumi toimetamist

04.08.2023 14:32

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis algab sügisel mikrokraadiprogramm „Stsenaariumi toimetamine ja tagasisidestamine“. Kursus toimub 16. septembrist 2023 kuni 31. jaanuarini 2024. Programmi saab kandideerida kuni 15. augustini 2023.

Programm koosneb kahest moodulist:

  1. Stsenaariumitoimetaja ja -assistendi töötuba, kus tutvutakse filmistsenaariumi toimetaja ja tema assistendi tööga. Kursusel käsitletakse järgmisi teemasid: stsenaariumi analüüs eesmärgiga aidata autoril see järgmisesse staadiumisse arendada, stsenaariumis probleemide tuvastamine, tagasiside kujundamine, tagasisidestamise erinevad vormid (raport, toimetamine, tohterdamine ehk doctoring), kirjalik ja suuline tagasiside, stsenaariumi arendamine autori eesmärke silmas pidades ning suhtlemine autoriga.
  2. Praktika, kus on võimalik tutvuda tööga võtteplatsil, et näha, kuidas stsenaariumi võtteplatsil kasutatakse, ning rakendada õppetöös omandatud teadmisi mõnes filmitootmise ettevõttes või tegevstsenaristi juures stsenaariumite toimetamisel ja tagasisidestamisel.

Lisainfot ja kandideerimisvormi leiab Tallinna Ülikooli kodulehelt. Küsimuste korral saab pöörduda ka Tiiu Maari poole ([email protected]; tel 619 9903, 5346 7809).