Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Benny Claessensi töötoa avalik esitus Teater NO99s

07.10.2016 12:20

Kindness
12. oktoobril kell 23.00 toimub Teater NO99s öine etendus "Kindness". Näitamisele tuleb belgia lavastaja ning näitleja Benny Claessensi töötuba lavakunstikooli tudengite ja magistrantidega. 28. lennu jaoks on need esimesed avalikud esinemised teatris. Benny Claessens on üle Euroopa tuntud Belgia teatri NTGent lavastaja ning näitleja, kes on teinud tihedalt koostööd Risto Kübaraga. Nende lavastus "Spectacular Lightshows Of Which U Don't See The Effect" etendus Teater NO99s möödunud nädalavahetusel. Claessens on ka varem viinud läbi töötubasid lavakunstikooli erinevate lendude tudengitega. Seekord astuvad vaatajate ette lavakunstikooli 28. lend ning Jüri Naela füüsilise teatri magistrikursuse tudengid.

Benny Claessens:
Oma töös püüan ma vaadata nii kaugele endast kui võimalik. Mina ise, minu niinimetatud sisemaailm ei ole huvitav ühegi kunstiteose jaoks. Huvitav on see, mis liigub minu ja partnerite vahel laval. Mitte see, mis juhtub meie sees, ja ometi on see isiklikum kui töö, mis proovib olla autentne. Ma tunnen, et minu ülesanne kunstnikuna on seada normatiivsus ja see, kuidas teda tajutakse, küsimärgi alla. Maailma peab vaatama distantsilt, nagu oldaks lennukis.
Minu loomingut nimetatakse eksperimentaalseks ja provokatiivseks, kuigi minu enda meelest on see traditsiooniline ja lahke. Mina ja inimesed, kellega ma töötan, proovime vaadata maailmas ringi ning pakkuda lisasilmapaari inimestele, kellel on päevatöö ning kellel pole kolm kuud aega proovisaalis veetmiseks, vaiki olemiseks ning maailma vaatamiseks.


Täpsem informatsioon:
Kätlin Sumberg
turundus- ja kommunikatsioonijuht
Teater NO99
6688781