Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Belgia koreograaf lavastab Vanemuises “Suveöö unenäo”

16.03.2005 17:35

Belgia koreograaf-lavastaja Hugo Fanari toob reedel, 18. märtsil Vanemuise suures majas lavale suurejoonelise tantsulavastuse "Suveöö unenägu", kus vaimukalt on kokku segatud klassikalist ja nüüdistantsu.

William Shakespeare'i ühe poeetilisema näidendi ainetel valmivas tantsulavastuses kõlab Felix Mendelssohn-Bartholdy imekaunis muusika. Samuti on Fanari kasutanud lavastuse muusikalises kujunduses katkendeid filmidest "Tuulest viidud", "Pulp Fiction" ja "Eyes Wide Shut", Verdi ooperist "Nabucco" ning Prokofjevi balletist "Romeo ja Julia".

"Suveöö unenäo" lavakunstnik on Iir Hermeliin Tallinna Linnateatrist, kostüümikunstnik Minne Jorasmaa Soomest. Vaatajat üllatatakse lisaks tantsule hiiglaslike dekoratsioonide, pürotehnika ja fantaasiaküllaste kostüümidega.
Suurejoonelises tantsulavastuses teeb kaasa Vanemuise 40-liikmeline balletitrupp, samuti sümfooniaorkester, naiskoor, ooperisolistid ja käsitöölisteks kehastunud pillimehed.

Brüsselis sündinud Fanari on õppinud tantsu Antverpeni Kuninglikus Balletikoolis, Carmen Roche ja Luis Fuente balletikoolis ning lõpetanud Madriidi Kuningliku Tantsukonservatooriumi. Ta on olnud solist mitmetes Euroopa tantsukompaniides: Ballet Classico de Madrid, Luzern Ballet, Soome Rahvuslik Ballett.
2000. aastal võitis Fanari balletilavastus "No man’s land" Hannoveri rahvusvahelisel koreograafide võistlusel esikoha, Pierre Wyss’i auhinna ja publikuauhinna. 2003. aastal pälvis lavastus "E pur si muove" Hamburgi Riigiooperis koreograafiauhinna Prix Dom Perignon.
Poolteist nädalat pärast esietendust, 29. märtsil annab Vanemuise teater "Suveöö unenäoga" külalisetenduse Riias Läti Rahvusooperi laval.


Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
[email protected]
www.vanemuine.ee