Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Bariton Sergei Leiferkus Estonia laval

18.03.2010 14:24

Reedel, 19. märtsil kell 19 on Rahvusooper Estonia publikul suurepärane võimalus näha ooperis "Tosca" Venemaa üht tuntumat baritoni Sergei Leiferkust politseiülem Scarpia rollis.
Sergei Leiferkus on hinnatud solist Peterburi Maria Teatris, Londoni Kuninglikus Ooperis, Viini Riigiooperis, Metropolitan Operas ja La Scalas. Tunnustust on pälvinud tema Onegin, don Giovanni, Macbeth, Simon Boccanegra, Mazepa, samuti Jago, George Germont, don Carlo, Scarpia, Escamillo jpt rollid. Scarpia rollis on ta Estonia publikut lummanud 2005. aastal, samal aastal laulis ta eesti publikule unustamatu Jago rolli Verdi ooperis Othello.

Samal õhtul on laval teinegi tuntud külaline – Ukraina Rahvusooperi solist Dmytro Popov, kes võitis 2007. aastal II preemia Placido Domingo Operalia World Contest konkursil Pariisis, mis on üks olulisemaid ooperilauljate võistlusi maailmas. Andekas noor tenor laulis sama aasta sügisel Estonias Hertsogi rolli Verdi ooperi "Rigoletto" esietendusel, pälvides suurt tunnustust nii publiku kui kriitikute poolt.

Koos külalistega laulab nimiosas Estonia üks esisopraneid Heli Veskus, dirigeerib Jüri Alperten.

Maja täis muusikat!
www.opera.ee