Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Baltoscandal toimub!

26.05.2020 13:25

Seekordne festival Baltoscandal tuleb teisiti – nagu enamus asju tänases ajas. Aga ta tuleb. Nagu juba 30 aastat.

Järjekorras 16nda festivali kava põhimõtted olid koos juba aasta alguses ja mõningaste muudatustega jõudsid need avalikuse ette 1. mail, mil olime lubanud kava avalikustada. Vahepeal oli muidugi reaalsus muutunud ja koos kava väljakuulutamisega teatasime ka selle mittetoimumisest. Meie jaoks oli tähtis tuua esile need kunstnikud ja lavastused, kes olid esialgselt Baltoscandali kavas. Oleme väga tänulikud ja uhked kunstnike ja kollektiivide üle, kes meiega selle tee läbisid, meid usaldasid ning kellega loodame kohtuda Eestimaa lavadel tulevikus.

Kuu aega pärast eriolukorra kehtestamist oli põhimõtteliselt selge, et sellel kevadel Eestis enam teatrites esietendusi ei tule ning ka see, et Baltoscandal tavapärasel kujul muu maailma teatri- ja tantsutegijatega ei saa toimuda. Otsustasime teha mõtetes restardi ning pöörasime pead kodumaiste tegijate poole. Festivali sisulisi arutelusid jätkates vaatasime üle nimekirja meil Eestis kevadel ärajäänud esietendustest. Protsessi tulemusena sündis festivali erakorraline kava, kus domineerivad kevadel Eestis toimuma pidanud esietendused. Neid on kokku üheksa! Lisaks õnnestus esialgsest kavast alles jätta kaks sinna valitud Eesti lavastust, kolm erakordset teatriteemalist filmi ja üks installatsioon välismaalt. 

1.–4. juulini 2020 toimuval festivalil Baltoscandal esitenduvad järgmised lavastused:

Karl Saks "Planet Alexithymia"
eˉlektron "Romeo & Julia #5"
Liis Vares / Sõltumatu Tantsu Lava "Sinust saab tantsija!"
Jarmo Reha "WhiteWash"
Anatoli Tafitšuk / Emer Värk "K O O S"
Andres Noormets / Rakvere Teater "Alibi"
Sveta Grigorjeva "TEKHNE"
Karl Koppelmaa/ Teater KELM "Stendhali sündroom"
Valters Sīlis/ Vaba Lava "Mul oli nõbu"

Lisaks saab näha kahte kodumaist lavastust, mis esietendunud juba varem: Lauri Lagle lavastust Von Krahli teatris "Paratamatus elada ühel ajal" ning Kristina Normani kiidetud loeng-lavastust Kanuti Gildi SAALis "Lighter Than Woman".

Rahvusvahelisust toovad kolm teatriteemalist filmi. Itaalia filmitegija Giulio Boato dokumentaalfilm "Shiro Takatani, between nature and technology" on Jaapani legendaarsest kunstnikust ja lavastajast Shiro Takatanist. "Die Kinder der Toten" on tuntud Ameerika tearitrupi Nature Theatre of Oklahoma väga omanäoline mängufilm, mis põhineb Elfriede Jelineki samanimelisel romaanil. Prantsuse dokumentalisti Patric Chiha film "Si c'était de l’Amour" esilinastus varakevadel Berliini filmifestivalil ning jälgib tuntud lavastajat Gisèle Vienne’i ja tema tantsijaid, kes tuuritavad mööda maailma menulavastusega "CROWD".
Lisaks on festivali ajal võimalik osa saada väga erilisest Jaapani koreograafi Hiroaki Umeda installatsioonist "Haptic Installation".

Meie vaatajate, kunstnike, tehnikute ja meeskonnaliikmete tervis, ohutus ja heaolu on meie prioriteediks. Selle nimel teeme tööd kuni festivali lõpuni, jälgides muutuvaid piiranguid, ettekirjutusi ja tervet mõistust.

Baltoscandali kava avaldame 1.juunil ja üksikpiletite müük algab seejärel võimalikult ruttu.

Näeme Baltoscandalil! Tere tulemast Rakverre!

Kontakt: 
Eneli Järs
+372 5069655 / [email protected]