Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Baltoscandal toimub Rakveres 6.-9. juulil

28.03.2016 14:10

Rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal toimub 2016. aastal juba 14. korda, tuues 6.-9. juulil Rakverre nii Eesti kui ka maailma kaasaegse teatri tipud. Baltoscandal on kaasaegse teatri ja etenduskunstide pidu, mis lisaks tihedale etendusprogrammile sisaldab kontserte, vestlusi, installatsioone, kunsti, traditsioonilist jalgpallimatši ning palju muud. Festivali kunstiline juht on Priit Raud

Philippe Quesne_Night of the Moles (Welcome to Caveland)


Festivali üks peaesinejaid on prantuse lavastaja Philippe Quesne, kes tuleb Eestisse oma uhiuue lavastusega “Night of the Moles (Welcome to Caveland)”, mis esietendub 6. mail festivalil Kunstenfestivaldesarts Brüsselis. Lavastus viib vaataja hiiglaslike muttide ning teiste müstiliste tegelaste maailma ning annab võimaluse näha, kuidas paistab tänapäeva maailm koopast vaadatuna. Üle maailma etendusi andev Philippe Quesne on tuttav külaline ka eesti publikule, 2010. aasta Baltoscandalil etendus tema lavastus “Big Bang” ning 2014. aasta Augusti TantsuFestivalil Tallinnas hittlavastus “L`Effet de de Serge”. 

Üllatuslikult saab festivalil näha legendaarset saksa truppi Showcase Beat le Mot nende uusima lavastusega “NAZI SUPERHUMANS ARE SUPERIOR TO YOU ALL – THE HORROR OF THE ORDINARY”. Paljud mäletavad kindlasti 2001. aastal Showcase Beat le Mot ja Von Krahli Teatri koostööna valminud ühisprojekti “Pirates”, mis toona kohalikku teatrimaastikku raputas. Trupile omaselt lõhutakse ka seekord tabusid ja teatritavasid, võttes kasutusele erinevad meediumid ning vormid.   

Üks suurejoonelisemaid teatrilavastusi festivalil on “Chekhov’s First Play” Dublinis tegutseva iiri teatritrupi Dead Centre ning lavastajate Ben Kidd ja Bush Moukarzeli poolt. “Tšehhovi esimene näidend” oli möödunud aasta Iiri teatriauhindade parima lavastuse nominent. Omal moel klassikast lähtuv lavastus segab traditsioonilist teatrit teiste vormidega. 
  
Baltoscandalilt ei puudu ka kohalikud auhinnatud lavastused. Eile Eesti teatriauhindade jagamisel väljakutsuvalt isikupärase koreograafilise käekirja eest tantsuauhinna pälvinud Renate Keerd on festivalil Kompanii NII ja Tartu Uue Teatri koostöös valminud lavastusega “Põletatud väljade hurmaa”. Teater NO99 tuleb festivalile Ene-Liis Semperi lavastusega “El Dorado: klounide hävitusretk”, mis oli nomineeritud nii parima kunstniku auhinnale kui etenduskunstide ühisauhinnale ning parima naispeaosatäitja auhinna pälvis lavastuse eest Marika Vaarik. 

Festivalipassid tulevad müügile 4. aprillil ning üksikpiletid 1. mail. Festivali tervikprogramm avalikustatakse mais.

Festivali koduleht baltoscandal.ee on valmimisel, seni vaata infot festivali
Facebooki lehelt facebook.com/BALTOSCANDAL

Lisainfo:
Eneli Järs
+372 5069655