Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Baltoscandal festivali kava on selgunud ja piletimüük alanud

05.05.2018 15:21

Rahvusvahelise etenduskunstide festivali Baltoscandal kava ja esinejad on selgunud ning piletimüük alanud. Sel aastal toimub Baltoscandal 4.–7. juulini Rakveres. Juba viieteistkümnendat korda ning iga kahe aasta tagant toimuv festival esitleb kaasaegseid suundi Euroopa ja maailma etenduskunstides.

Juubelimaigulisele festivalile tulevad lisaks uute tulijatele oma uusi töid näitama ka varem siin käinud kunstnikud ja esinejad. Eelmisel festivalil publikut omapärase muusikateatriga üllatanud Joris Lacoste’i uues lavastuses "Suite n°3" saab kuulda kõiki Euroopa Liidu keeli. Meie publikule tuttav Forced Entertainment Suurbritanniast tuleb külla lavastusega "Real Magic" ja proovib mängulises võtmes mõtteid lugeda. Tunnustatud etenduskunstnike grupeering W A U H A U S tuleb Rakverre vaataja nägemisaistingule keskenduva lavastusega "Flashdance". Esmakordselt on festivalil Teatr Powszechny Poolast lavastusega "Klatwa", mis esitab küsimusi kaasaegse kunsti, inimese ja religiooni suhete kohta. Ivo Dimchev on taas kavas, seekord muusikalise etteastega. Jérôme Bel`i "Gala" annab Rakvere ja Lääne-Virumaa rahvale võimaluse lavale astuda ning juubeli puhul avatakse Baltoscandal Rakvere keskväljakul suurejoonelisemalt kui muidu. Eesti etenduskunstide maastikult on festivalil esindatud Juhan Ulfsak, Mart Kangro ja Eero Epner värske lavastusega "Workshop", Teater NO99 ja Juhan Ulfsaki "NO36. Unistajad" ning pühendusega Rakvere Teatri väiksele majale loovad etenduskunstnikud Henri Hütt ja Mihkel Ilus festivalile installatiivse lavastuse "Kapriisid 3.5". Tulemas on ka traditsiooniline jalgpallimatš romantikute ja küünikute vahel ning kontserdid klubiõhtutel.

Festivali kunstiline juht Priit Raud kommenteerib selleaastast festivali: "Baltoscandal on tulevikku vaatav ja kätt ühiskonna pulsil hoidev. Intrigeeriv ja rahustav. Mõtlemapanev ja vabastav. Viieteistkümnes festival tuleb ehk rohkem meie ja ühiskonna peale mõtlev. Mitte tingimata ülitõsiselt. Me räägime karmidest asjadest, kuid ei lähe moraalitsemise teed. Me näitame, et selline see maailm lihtsalt on. Me pole kõigega nõus, mis siin sünnib. Me kritiseerime, aga aktsepteerime. Me näitame austust üksteise vastu ja selle vastu, mida keegi teeb. Me ei õpeta kellelegi, mis on õige." 

Baltoscandal festivali 2018 toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Rakvere linn, Prantsuse Instituut Eestis, Pro Helvetia, GoBus jt.

15. Baltoscandal festival toimub 4.-7. juulil Rakveres. 
Festivali etenduste piletid ning piiratud koguses seeriapiletid on müügil Piletimaailmas piletimaailm.com ja Piletilevis piletilevi.ee 

Lisainfo ja festivali kava: www.baltoscandal.ee

Kontakt:
Eneli Järs
[email protected] / +372 5069655
Baltoscandal Festival / www.baltoscandal.ee