Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Baltoscandal avalikustas selleaastase festivali programmi

08.05.2012 14:22

Esmaspäeval, 7. mail avalikustati 4.-7. juulini toimuva kaheteistkümnenda rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal põhiprogramm.

Nelja juulipäeva jooksul näeb Rakvere linnaruumis ja erinevatel lavadel kaheksateistkümmet lavastust, performance'it ja installatsiooni kaasaegsetelt etenduskunstnikelt kogu maailmast. Esmakordselt jõuab Eestisse Briti kaasaegse etenduskunsti lipulaev Forced Entertainment, kes toob festivalipublikuni lavastused „Quizoola!“ ja „Tomorrow's Parties“. Teistkordselt külastab Eestit Jaapani tuntuima draamakirjaniku ja lavastaja Toshiki Okada trupp chelfitsch – Baltoscandalil on võimalik näha nende uusima lavastuse „Current Location“ Euroopa esietendust.

Juba viiendat aastat kuulub Baltoscandal Euroopa Liidu kultuurikoostöö programmi Kultuur poolt toetatavasse võrgustikku NXTSTP, millega koostöös jõuavad selleaastasele festivalile Hollandi trupi Schwalbe lavastus „Schwalbe Cheats“ ning Belgia kirjaniku ja etenduskunstniku Pieter de Buysseri ja kunstnik Hans Op de Beecki lavastus „Book Burning“. Baltoscandali vahendusel jõuab Eesti vaatajate ette ka skandaalse varjundiga Bulgaaria etenduskunstniku ja performance-teatri uuendaja Ivo Dimchevi lavastus „Lili Handel“. Eesti kaasaegset etenduskunsti esindavad seekordsel festivalil Mart Kangro, Henri Hütti, Von Krahli Teatri, Tartu Uue Teatri, Taavi Varmi ja Erki Kasemetsa lavastused.

Lisaks põhiprogrammis olevale rohkem kui kolmekümnele tasulisele ja tasuta etendusele toimuvad Baltoscandalil erinevad diskussioonid, õhtused klubipeod, traditsiooniline jalgpallimatš romantikute ja küünikute vahel ning Eesti Teatri Agentuuri korraldatav näitus draamamaa.ee.

Festivali passid hinnaga 100 eurot on alates tänasest müügil Rakvere Teatri kassas ja Piletimaailmas, üksikpiletid jõuavad müügile lähinädala jooksul.
Pikemad tutvustused ja muu vajaliku info leiab aadressilt www.baltoscandal.ee

-------------
QuizoolaFoto Forced Entertainment`i lavastusest  „Quizoola!“, autor Hugo Glendinning

Anne-Ly Sova
[email protected]
+372 5556 1329
ja
Maarja Kaasik
[email protected]
+372 5661 0287