Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Baltoscandal avalikustas oma esinejad

14.04.2022 14:26

Rahvusvaheline etenduskunstide festival Baltoscandal toimub 6.-9. juulini 2022 Rakveres. 

Festival toob kokku esinejad Eestist, Euroopast ja üle maailma. Nelja päeva jooksul etendub 13 lavastust, osa saab erinevatest kunstiprojektidest ning filmiprogrammist. Tänasest on Piletimaailmas müügil ka festivalipassid. Festivali kava avaldatakse 2. mail ning siis tulevad müüki ka üksikpiletid.

Festivalil esinevad: Igor Cardellini, Tomas Gonzalez "Kuldne aeg"(Šveits), LP Demers, Bill Vorn "Inferno" (Kanada), Henri Hütt, Jan Teevet "Esimene tants. Viimast korda. Rakvere" (Eesti), Stefan Kaegi/Rimini Protokoll "Uncanny Valley" (Saksamaa), Mart Kangro, Juhan Ulfsak, Eero Epner "Kas te olete oma kohaga rahul" (Eesti), Jaha Koo/CAMPO "The History of Korean Western Theatre" (Lõuna-Korea, Belgia), Maria Metsalu "The Well" (Eesti), Kim Noble/CAMPO "Lullaby For Scavengers" (Suurbritannia, Belgia), Liisa Saaremäel, Emer Värk (Eesti), Alessandro Sciarroni "Save the Last Dance for Me" (Itaalia), Ene-Liis Semper, Tiit Ojasoo "72 päeva" (Eesti), Franck Vigroux "Flesh" (Prantsusmaa), Franck Vigroux, Kurt d'Haeseleer "The Island" (Prantsusmaa, Belgia).

Kunstiprojektidega osalevad Inga Salurand, Liis Vares, Bohdana Korohod ja Daria Khrystych "Ruumiantropoloogiad" (Eesti, Ukraina) ning Renzo van Steenbergen, Kristjan Pütsep "Portaal" (Eesti, Holland).

Festivali raames linastub Milo Rau film "The New Gospel" (Šveits) ning Gisèle Vienne'i film "JERK" (Prantsusmaa).

Iga kahe aasta tagant toimuv festival Baltoscandal leiab tänavu aset 17. korda. Baltimaade vanim ja tänaseni regiooni üks suurimaid etenduskunstide festivale toob Rakverre kokku esinejad Euroopast ja maailmast - nii esinema kui ka üksteise töödest osa saama. Festival esitleb uuenduslikke ja peavoolust erinevaid teatrivorme, mis on suunanäitajaks kogu etenduskunstide valdkonnas. Festivali kunstiline juht on Priit Raud.