Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

BALTOSCANDAL 2010

04.05.2010 15:19

Juulikuu nelja päeva jooksul astuvad erinevatel lavadel üles neliteist truppi kaheksast riigist, kokku kahekümne viie etendusega. Lisaks toimuvad peod ja kontserdid festivali klubis, traditsiooniline jalgpallimatš küünikute ja romantikute vahel, erinevad kohtumised ja arutelud ning palju muud.

Baltikumi vanim rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal tähistab sel suvel juba oma 20. sünnipäeva ning nagu alati toob festivali kunstiline programm Eesti vaatajateni uuemat tantsu-, sõna ja visuaalteatrit maailma tulevikuteatri tippnimedelt.

Selleaastase Baltoscandali üheks peaesinejaks on Itaalia lavastaja Romeo Castellucci, kelle lavastus „Hey Girl!“ on Eesti publikule esmakordseks kohtumiseks kaasaegse teatrimaailma korüfee ja suurfestivalide oodatuima lavastaja loominguga.

Venemaalt saabub seekordsele Baltoscandalile 1990. aastate alguses Peterburi ja Moskva kunstiringkondades tuntuks saanud inseneriteater Akhe, kes lavastuses „Faust. 2360 Words“ esitab läbi 2360 hoolikalt valitud sõna, veidrate juhtumiste, keemiliste katsete ja visuaalselt nutikate lavapiltide oma plahvatusliku versiooni doktor Faustuse igipõlisest loost.

Prantsuse lavastuskunstnik ja teatrilavastaja Philippe Quesne ja tema teatrilaboratoorium Vivarium Studio saabuvad Baltoscandalile oma verivärske lavastusega „Big Bang“, mis läbi muusika, tantsu ja teksti kirjeldab üksikul saarel suurest paugust algava elu arengut. Priit Raud ennustab, et just Quesne'ist saab seekordse Baltoscandali külastajate uus lemmik.

Ka Hollandi teatri Dood Paard lavastus „Answer Me“ esietendub vahetult enne Eestisse saabumist. „Answer Me“ on lugu kinnismõtetest ja küsimustest ning piinast, mis küsimuste esitamisega kaasneda võib.

Uut, 21. sajandile sobivat optimismi otsivad oma loeng-etenduses „An Anthology of Optimism“ Belgia ja Kanada filosoofid, kirjanikud ja teatrimehed Pieter De Buysser ja Jacob Wren. 

Prantsuse muusika ja multi-mees Gerald Kurdian toob festivali viimasel õhtul Eesti publikuni oma hullumeelse ulmemuusikali „This is the Hello Monster“.

Lisaks uutele esinejatele on Baltoscandal ka heaks võimaluseks kohtuda varasematel festivalidel esinenud või varem Eestit külastanud teatritegijatega.

Eesti enda esinejatest mängib Rakvere Teater kahel korral Hendrik Toompere jr lavastust „Toatüdrukud“, üle mitme festivali saab Baltoscandalil taas näha Von Krahli Teatri vana truppi lavastusega „The End“ ning Maike Lond ja Riina Maidre toovad Rakverre kaasa lavastuse „PostUganda“. Mart Kangro uurib oma tantsulavastuses „Can't Get No / Satisfaction“ esitaja ja publiku vahelisi suhteid, publiku osavõtlikkuse paneb oma installatsioonis „Kinemaatiline müsteerium“ proovile Erik Alalooga ning Eesti teatri viimaste aastate huvitavaimaks teatriks peetav Cabaret Rhizome toob Rakverre oma lavastuse „Muki Munad“.
 
Baltoscandali passid ja piletid on alates tänasest müügil Rakvere Teatri kassas ning Piletimaailma müügikohtades üle Eesti.

Kava ja rohkem infot: www.baltoscandal.ee  

Euroopa tulevikuteater tasub vaatamist!
 
Anne-Ly Sova
Baltoscandal 2010 pressiesindaja
mobiiltelefon: 5556 1329