Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Baltimaade kaasaegse tantsu seminar

24.11.2010 08:46

26.–28. novembrini toimub Tallinnas Baltimaade ühine kaasaegse tantsu seminar “Taking Matters Into Your Own Hands. From an Idea to a Project”. Kohtumist korraldab Eesti Tantsukunstnike Liit ja Põhja-ning Baltimaade Tantsuisikute võrgustik Kedja.

Antud kohtumine on esmakordne Kedja üritus Baltimaades, mis valmistab ette 2012 aastas toimuva Kedja tippkohtumise Tallinnas. Eestist, Lätist ja Leedust on esindatud nii iseseisvad tantsukunstnikud kui ka organisatsioonid: Eesti Tantsukunstnike Liit, Sõltumatu Tantsu Ühendus, 2. tants, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Gertrude Street Theatre United Intimacy, Läti Kultuuriakadeemia, Leedu Rahvusooperi- ja Balletiteater, Rahvusvaheline Kaasaegse Kunsti Festival „Platforma“, Leedu Tantsuinfokeskus jt. Kaasa mõtlevad produtsendid, ajakirjanikud ja projektijuhid.
Seminari läbiviijaks on tunnustatud koolitaja Islandilt Ása Richardsdóttir.

Seminari käigus tutvustatakse Kedja ideed ja arenguplaane, kaardistatakse kaasaegse tantsu hetkeseis kõigis Baltimaades ja vaadeldakse saadud tulemit rahvusvahelisel taustal. Lisaks töötatakse iseseisvate projektide kallal, otsides koos lahendusi projektide rahastamiseks, tutvustakse uusi ideid suhetes meediaga, ja jagatakse kogemusi rahvusvaheliseks ning riikide siseseks koostööks.

Olulised teemad on kaasaegse tantsu infrastruktuur, valdkonna rahastamine ja ühise arvamuse kujundamine tantsu positsioonist ühiskonnas.

Kedja on Põhja-ja Baltimaade Tantsuisikute võrgustik, mille partneriteks on Eesti Tantsukunstnike Liit, Leedu Tantsuinfokeskus, Dance Info Finland, Dance Information Norway, Moderna Dansteatern (Stockholm), Iceland Dance Company ja Dance Information Centre at Dansens Hus.

Projekti toetavad Euroopa Liidu programm Kultuur 2007-2013 ning Eesti Kultuurkapital

Kedja Eesti-poolsed koordinaatorid:
Maria Goltsman
Jaan Ulst
Eesti Tantsukunstnike Liit
tel +372 506 2345
e-post [email protected]
www.tantsuliit.ee