Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Baltic Event – suurem kui kunagi varem

26.11.2012 11:29

25.–28. novembrini 2012 toimub Tallinnas taas Baltimaade uuemat filmitoodangut tutvustav rahvusvaheline kaastootmisturg Baltic Event, millel osaleb ligi 250 maailma filmitööstuse esindajat: filmitootjad ja -finantseerijad, filmifestivalide, telekanalite ja filmilevifirmade esindajad. Baltic Event‘i raames toimuvale kaastootmisturule on valitud 12 projekti Kesk- ja Ida-Euroopast, Skandinaaviast, ja Baltimaadest. Sel aastal on BE kaastootmisturule esmakordselt valitud ka projekt Kasahstanist.

Uusima lisandusena toimub Baltic Eventi kavas seal aastal Euroopa Liidu ja SRÜ riikide ning Gruusia koostööprojekte esitlev koolitus- ning promotsiooniüritus Baltic Bridge East by West (B’EST). BE olulise osana esitletakse ka tänavu Coming Soon programmis tootmisjärgus olevaid Eesti, Läti, Leedu ja Soome filmiprojekte.
Viiendat korda toimub BE raames ka stsenaristidele mõeldud töötuba POWR, mida korraldavad Baltimaade ja Skandinaavia MEDIA Desk’id koostöös Torino FilmLabi koolitusprogrammiga. POWR stsenaariumikoolitusel osaleb 8 projekti Eestist, Leedust, Soomest, Rootsist ja Norrast. Koolitusele järgneb projektide esitlus BE kaastootmisturul osalevatele produtsentidele, müügiagentidele ja rahastajatele. Baltic Eventi  raames näidatakse külalistele viimase aasta jooksul valminud Eesti, Läti ja Leedu mängufilme.

Baltic Event‘i partnerid on Euroopa produtsentide koolitusprogramm EAVE, Cannes’i Marché du Film’i Producers’ Network, Sarajevo filmifestivali kaastootmisturg Cinelink, Moscow Business Square, Soome Filmi Sihtasutus, Estonian Film Commission, Tallinna Pimedate Ööde filmifestival ning filmitööstuse väljaanded Screen International ja Film New Europe.
Baltic Event‘i korraldab MTÜ BE. Üritust toetavad MEDIA programm, Eesti Filmi Sihtasutus, Läti Rahvuslik Filmikeskus, Eesti Kultuurkapital, EV Kultuuriministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Euroopa Regionaalarengu Fond ning Nordic Hotel Forum.

Riina Sildos
Baltic Event’i tegevjuht
E-post: [email protected]
Tel: 50 48 985

Eda Koppel
Eesti Filmi Sihtasutuse infojuht
e-mail: [email protected]
tel: 52 03306, 627 6063