Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Balti teatrite festivalil jagati preemiaid

23.11.2011 11:21

ird 3Riias toimunud Balti Teatri Sügise festivalil anti 22. novembri õhtul välja festivali preemiaid.

Tartu Uue Teatri lavastuse „Ird, K.“ autor-lavastaja Ivar Põllu sai auhinnatud lavastuse kontseptsiooni ja muusikalise kujunduse eest, Nero Urke pälvis parima meesnäitleja preemia. Von Krahli Teatrit premeeriti ruumi ja aja loomingulise interpretatsiooni eest lavastuses „The End“.

Naisnäitleja preemia läks Kristine Nevarauskale ("Aija pärast Jaunsudrabinšit", Daile Teater, Läti), lavastajapreemia Jonas Vaitkusele  ("Tüdruk, kes kartis jumalat", Klaipeda Riiklik Draamateater, Leedu) ning Grand prix  Riia Uue Teatri lavastustesele "Ziedonis ja universum" (lavastaja Alvis Hermanis).

Žüriisse kuulusid Soome teatriuurija Pirkko Koski, Soome teatrikriitik Matti Linnavuori, Leedu teatriprofessor Petras Bielskis, Läti teatrikriitik Silvija Radzobe ning Eesti teatrikriitik ja -poliitik Jaak Allik.

Balti Teatri Sügis toimub igal aastal ühes Balti riikidest. Seekord toimus teatrifestival seitsmendat korda ja Lätis. Festivalile oli kutsutud kaks algupärase teatriteksti põhjal tehtud lavastustust Lätist, Leedust ja Eestist.

Katrin Maimik
Tartu Uus Teatri PR
+37256502721
[email protected]
www.uusteater.ee