Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Balti Tantsu Platvormi avab 18. mail eksperimentaalse muusika ja kaasaegse tantsu klubiõhtu inklingroom

26.04.2022 09:29

19.–21. maini 2022 Tallinnas toimuva Balti Tantsu Platvormi avamise eelõhtul 18. mail esitleb kunstiplatvorm inklingroom klubis HALL valitud Eesti tantsukunstnike ja DJ-de loomingut.

inklingroom on Eesti koreograaf Keity Pooki ja Poola muusikamänedžer-DJ Michal Sobkiewiczi loodud multidistsiplinaarne kunstiplatvorm, plaadifirma ja sündmuste seeria, mis seob omavahel eksperimentaalse elektroonilise muusika, klubimuusika ja kaasaegse tantsu. Formaat on saanud alguse 2020. aastal Londonist, kus mõlemad kunstnikud hetkel resideeruvad.

18. mail astuvad inklingroomi showcase'il klubis HALL üles avatud kutsungiga konkursi teel valitud tantsukunstnikud ja DJ-d. Tantsukunstnikena esinevad Sigrid Savi jaPääsu-Liis KensElle ViiesIndrek Kornel ning Anumai Raska ja Germo Toonikuse duo, et esitada Tallinna suurimas ainulaadses tehnoklubis põnevaid uuenduslikke tantsu-performance'eid.

Muusikaliste etteastetega tulevad publiku ette Tallinna avangardi ikoon DJ Court Rat haruldase DJ-set'iga, samuti Endamisi Salamisi ja Sander Saarmets live-etteastega. Sellele järgnevad kaasaegse klubimaastiku uustulnukate DJ-setid: piire nihutav Elysian Tunes, etenduskunstnik ja DJ Jette Loona Hermanis.

HALLi atmosfääri ja visuaalse identiteedi loovad inklingroomi õhtul Eesti kunstikollektiivi KREAT MINDS kunstnikud, kes loovad spetsiaalselt selle ürituse jaoks ühekordse ruumikujunduse. KREAT MINDSi koosseisu kuuluvad Jaagup Susi, Tristan Rebane, Joosep Elias Tani, Grete Vaalma, Kerttu Koemets, Ursula Ainso ja Johanna Liisa Eichenbaum.

19.–21. Tallinnas toimuv Balti Tantsu Platvorm tutvustab Balti riikide sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevate tantsukunstnike tähelepanuväärsemaid lavastusi. Esmakordselt 2019. aastal Vilniuses toimunud ülevaatefestival toimub nüüdseks teist korda ja Eestis korraldab sündmust Sõltumatu Tantsu Lava. Pileteid on saadaval piiratud koguses.

Balti Tantsu Platvorm on ellu toodud kolme Balti riigi ühistööna. Korraldajad on Sõltumatu Tantsu Lava Eestist, Tantsuinfo keskus Lätist ja Leedu Tantsuinfo keskus. Koostöö eesmärk on tutvustada Balti riikide sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevaid loojaid, nende teoseid ja valdkonnas tegevaid organisatsioone välisriikide ekspertidele, teatritele, tantsumajadele ja produtsentidele ning kohalikule publikule.

Inklingroomi platvormi koduleht: https://www.inklingroom.com/
Piletid: https://fienta.com/et/o/balti-tantsu-platvorm
Facebooki event: https://www.facebook.com/events/688435285809538/
inklingroom tutvustusvideo: https://www.youtube.com/watch?v=0MPqYCyOVBc  
Balti Tantsu Platvormi ametlik koduleht: www.balticdance.org
Balti Tantsu Platvorm STL-i kodulehel: https://stl.ee/projekt/balti-tantsu-platvorm/

Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi PREMIERE ning kunstnike vaba kohtumisplatvormi — ürituste sarja Greenfield. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.