Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Balti Tantsu Platvorm avalikustas žürii ja laekunud tööde arvu 

25.05.2023 12:10

Lõppenud on kandideerimine Baltikumi suurimale kaasaegse tantsu platvormile, mis toimub Riias 9. kuni 11. veebruarini 2024. aastal. Balti Tantsu Platvormile laekus kokku 77 tööd, neist 26 Eestist.

Töid sai platvormile esitada kahes kategoorias: täispikkuses tantsulavastus (sh digietendused ja tantsufilmid) ja lühiesitlus. Taotlusi laekus 26 Eestist, 21 Lätist ja 30 Leedust. Igast riigist valitakse platvormile välja kolm lavastust ja viis lühiesitlust. Valiku teeb viiest eksperdist koosnev rahvusvaheline žürii. Tulemused tehakse teatavaks 20. juunil 2023.

Balti Tantsu Platvormi žürii 2024:

  • Julia Asperska (Poola): kunsti- ja kultuurijuht, kuraator, mitmete võrgustike liige ja korraldaja. Praegu on ta Düsseldorfi Internationale Tanzmesse NRW kaaskuraator. Asperska töötab ka Uruguay koreograafi Tamra Cubase organisatsioonis Campo Abierto rahvusvaheliste suhete juhina.
  • Pedro Barreiro (Portugal): kunstnik, kultuuriorganisatsiooni O Espaço do Tempo ja Portugali Etenduskunstide Platvormi kunstiline juht.
  • Johanna Ikola (Soome): koreograaf, tantsija, kaasaegse tantsukunsti festivalil Full Moon Dance Festivali kunstiline juht.
  • Bush Hartshorn (Ühendkuningriik): üks olulisemaid isikuid Ühendkuningriigi etenduskunstiväljal, kes on töötanud üle 40 aasta kogukonnakunstniku, -näitekirjaniku, -teatri programmijuhi ja kunstilise juhina.  Bush töötab hetkel dramaturgi ja kunstnike mentorina Euroopas, Taiwanis ja Austraalias.
  • Gergely Talló (Ungari): kuraator ja produtsent, Ungari kaasaegse tantsuorganisatsiooni Műhely Alapítvány juht.

Balti Tantsu Platvorm on ellu kutsutud kolme Balti riigi ühistööna. Korraldajad on Sõltumatu Tantsu Lava Eestist, Tantsuinfo keskus Lätist ja Leedu Tantsuinfo keskus. Koostöö eesmärk on tutvustada Balti riikide sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevaid loojaid, nende teoseid ja valdkonnas tegevaid organisatsioone välisriikide professionaalidele, valdkondlikele ekspertidele, teatritele, tantsumajadele, festivalidele ja produtsentidele ning kohalikule publikule. Esimene Balti Tantsu platvorm leidis aset 2019. aastal Vilniuses ning teine toimus 2022. aastal Tallinnas.

Balti Tantsu Platvormi toetab Baltimaade Kultuurifond.

Pildil Balti Tantsu Platvorm Tallinnas 2022. aastal. Foto: Aron Urb