Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Balti Kultuurifond ootab taotluseid Eesti, Läti ja Leedu ühiste kultuuriprojektide toetamiseks

20.12.2020 17:20

Taas saab taotleda Balti Kultuurifondi toetust Läti, Leedu ja Eesti ühiste kultuuriprojektide läbiviimiseks. Aastal 2018 loodud Balti Kultuurifondi eesmärk on edendada Balti riikide kultuurikoostööd ja tugevdada Eesti, Läti ja Leedu kultuuri rahvusvahelistumist ühiste kultuuriprojektide ja -sündmuste kaudu. Toetusi antakse välja kord aastas, taotluste esitamise tähtaeg on 20. veebruar 2021.

Balti Kultuurifond toetab professionaalseid üritusi ja projekte arhitektuuri-, kujutava kunsti, disaini, kirjanduse, helikunsti, etenduskunstide, raamatukogude, muuseumide ja arhiivide valdkonnas. Fondi on oodatud on ka valdkondade vahelised projektid. Fond toetab eelkõige uusi ja mittekorduvaid kultuurisündmusi, mis toimuvad väljapool Balti riike – kontserdid, näitused, festivalid, performance'id, rahvusvahelised Balti fookusega üritused ning kultuuri rahvusvahelistumist edendavad showcase'id ja foorumid.

Iga Balti riik panustab fondi 100 000 eurot aastas. Fond võtab vastu ka annetusi.

Toetus ühe projekti kohta on 25 000 kuni 100 000 eurot, millele korraldaja peab lisama omafinantseeringu vähemalt 20% ulatuses. Taotlejateks võivad olla ainult Eesti, Läti või Leedu juriidilised isikud. Projekti põhipartner peab kaasama partnereid kõigist kolmest Balti riigist.

Fondi administreerivad 3-aastase rotatsiooni korras riikide kultuurkapitalid ja seda vooru koordineerib Eesti Kultuurkapital. Aastal 2022 läheb koordineerimine üle Läti Kultuurkapitalile.

Projektitaotlusi hindab 6-liikmeline erinevate kultuurivaldkondade esindajaist koosnev ekspertkomisjon, igat Balti riiki esindab komisjonis kaks liiget.

Fondi töökeel on inglise keel.

Lisainfo SIIT