Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Balti etenduskunstid võtavad juunis Helsingi “üle”

22.03.2023 18:15

7. kuni 11. juunini 2023 toimub Soomes Helsingis festival Baltic Take Over, mida kaaskureerivad Läti Uue Teatri Instituut, Kanuti Gildi SAAL ning Leedu Tantsuinfo Keskus. Kolme riigi kuraatorid on välja valinud kunstnikud, keda Helsingis tutvustada, ning kontekstid, milles Balti kunsti esitleda.

Baltikumist rääkides ei pääse mööda küsimusest, mis on Balti identiteet. Ida-Euroopa märksõna pole enam ammu eksootiline ning "Post-Soviet" on turundustrikina samuti kohutavalt aegunud. On Baltikum kõigest geopoliitiline raamistus, ühine kultuur ja ajalugu, sarnased kunstieelistused? Kas peale Balti keti ja merevaiku täis rannikute on veel midagi, millest võiks moodustuda “identiteet”?

Oleks võimatu kirjeldada Balti kunstiskeenet ning tabada mõnd läbivat teemat või esteetikat. Seega tunnistades, et oleme üksteisest täiesti erinevad, on Baltic Take Over ka aus püüd ehitada üles uuendatud Balti identiteet ning muuta seda, millisena ülejäänud Euroopa Balti riike tajub. Mõnikord on selgema pildi nägemiseks vaja välispilku – seetõttu võttiski Austraalia päritolu kuraator ja produtsent Bek Berger asja käsile ning algatas festivali Baltic Take Over.

Väljakutsega on ühinenud neli Helsingis asuvat institutsiooni: Kiasma / URB Festival, Annantalo, Viirus Theatre, Mad House Helsinki ning abikäe ulatavad ka skus, Takamo, Tanssin Talo, TINFO ja Circus Dance Finland.

Baltic Take Over on võrdselt suunatud nii Helsingi mitmekesisele publikule kui ka osalevatele kunstnikele. Kahe aasta vältel on üheksa kunstnike kollektiivi ühistel kohtumistel kokku tulnud, et kogemusi ja praktikaid omavahel jagada.

Programm kuulutatakse välja 12. aprillil 2023. Rohkem infot leiab Baltic Take Overi kodulehelt.