Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Balletilaval saab näha maailmaklassi

16.06.2006 16:06

Reedel, 16. juunil tantsivad Härmi/Liszti "Kameeliadaamis" peaosi rahvusvaheliselt tunnustatud balletipaar Marina Antonova ja Guy Albouy. Eestis esinevad nad esmakordselt.

Tiit Härm iseloomustab paari kui kõrgtasemel tantsijaid ja ääretult huvitavaid loomingulisi isiksusi, kes toovad endaga kaasa rikkaliku rahvusvahelise kogemuse. "Mõlemad solistid on pikka aega tantsinud juhtivaid rolle maailma kuulsaimatel lavadel. Nad rikastavad oluliselt meie tantsupilti, kuna siiani on meie laval nii kõrgprofessionaalsel tasemel külalissoliste harva nähtud".

Marina Antonova on sündinud ja tantsuhariduse omandanud Venemaal. Ta on olnud balletisolist ja esitantsija erinevates truppides: Donetski Balletis Ukrainas, Richmondi Balletis USAs, Deutsches Oper am Rhein'is Düsseldorfis, Compania National Balaido's Portugalis. Ta on tantsinud peaosi ka Berliini Deutsches Operis, Nizza Ballet de l'Opera's, Arte's jm. Oodatud külalissolistina esineb ta balletigaladel Kanadas, Hollandis, Austraalias, Soomes, Türgis, Šveitsis, Itaalias jm. Marina Antonova repertuaaris on enamik klassikalise balleti kuulsatest tippteostest, samuti paljude Euroopa juhtivate koreograafide looming.

Prantsusmaal sündinud ja tantsuhariduse omandanud balletisolist Guy Albouy on olnud esitantsija mitmes kuulsas tantsutrupis nagu Basler Balletis Šveitsis, Victor Ullate trupis Madriidis, Düsseldorfi Deutsches Opera am Rhein'is ja Portugali Compania National Bailado's. Samuti on ta tantsinud Nizza Ballet de l'Opera's, USA Ballet Arlingtonis, Bayerisches Staatsballetis, Arte's, USA Tulsa Balletis jm ning esinenud balletigaladel ja festivalidel kõikjal maailmas. Tema repertuaari kuuluvad peaosad nii klassikalistes ballettides kui kaasaegsetes tantsulavastustes.

Kadri Valner
Rahvusooper Estonia