Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avignoni festivalil esietendus “Cesena” Marius Petersoni osalusel

16.07.2011 14:26

Laupäeva, 16. juuli päikesetõusul esietendus Avignoni Paavstidepalee hoovis (Cour d'Honneur) Anne Teresa de Keersmaekeri ja Björn Schmelzeri uus lavastus "Cesena", milles osaleb ka Theatrumi näitleja Marius Peterson. Lavastus, mis valmis teatri Rosas ja ansambli Graindelavoix koostööna, kuulub Avignoni teatrifestivali põhiprogrammi, on sündinud festivali tellimusel. Maailma üks olulisemaid teatrifestivale, mis Eesti teatrihuvilistegi seas tuntud, toimub Avignonis (6.-26. juulini) juba 65-ndat korda.
 
"Cesena" on 2000 vaatajat mahutavas Avignoni Paavstidepalee hoovis kavas neljal varahommikul – 16., 17., 18. ja 19. juulil kell 4.30.
Laval on 19 inimest. Tantsijad laulavad ja lauljad tantsivad. Lavastus algab pimedas ja lõppeb esimeste päikesekiirtega. Ei ole kasutatud kunstlikku valgust, valgustab lavastuse üks keskseid kujundeid – päike. Lavakujundus põhineb peamiselt kohapeal olemasoleval (stsenograaf Ann Veronica Jansens, kostüümid Anne-Catherine Kunz). Jäävad vaid lavalolijate hääled ja kehad, see, mis neid juhib ning ärkav hommik, mis vahel on vaikne, vahel täidetud pääsukeste kisaga, vahel mistraali meelevallas.

Edaspidi saab lavastust näha mitmetel teatri-, tantsu- ja muusikafestivalidel üle maailma. Juba augusti lõpus on lavastus Utrechti varajase muusika festivali kavas. Lavastusest valmib televersioon, mille annab eetrisse prantsuse telekanal "France 2". Augustikuus salvestatakse ka lavastuses kõlav muusika, mis ilmub plaadina septembris, Hispaania plaadimaja "Glossa" väljaandena.

Lavastusest Avignoni Festivali kodulehel:
prantsuse keeles http://www.festival-avignon.com/fr/Spectacle/3247  
inglise keeles: http://www.festival-avignon.com/en/Spectacle/3247  


THEATRUM
www.theatrum.ee