Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avatud on registreerumine Hiiumaa Tantsufestivalile

16.04.2018 17:28

"Hiiumaa TantsuFestival toimub sel aasta 9. kordal 30.07 kuni 5.08 Hiiumaal Käinas, sarnaselt varasemaga, pakume mitmekülgset programmi nii kogenud tantsusõpradele kui ka uute elamuste otsijaile," räägib festivali korraldustiimi liige Helena Pihel, "kuigi sel aastal vaatame rohkem tulevikku, eriti järgmise aasta kümnenda juubeli suunas, ja katsetame juba seekord mõningaste programmiliste uuendustega."

2018. aasta festivalil jätkub lavastusprotsesside traditsioon, mille käigus luuakse noortega tantsufilm ja -lavastus, samuti jätkatakse residentuuriprogrammi professionaalidele. Avatud registreerimisega lavastusprotsessi noortele juhivad koreograaf Karoliine Suhhov ja muusik Judith Parts ning filmiprotsessi Mikk-Mait Kivi ja Henri Hütt. Professionaalsete tansijate lavastusprotsessi juhib koreograaf Ruslan Stepanov. Kõikide festivali jooksul toimuvate protsesside kunstnikuks on Terje Kähr. Valminud tööde esmaettekandeid on Hiiumaa publikul võimalik näha festivali viimasel päeval Käina Kultuurikeskuses.

"Nendele, kes ei soovi lavale astuda, soovitan ma tulla osalema festivali töötubade programmis, mida viime sel aastal läbi uuendatud formaadis," selgitab haridusprogrammi eest vastutav Helena Pihel, "katsetame esimest korda pika töötoa formaati ehk siis seda, et ühe päeva jooksul saavad osalejad intensiivselt ühe juhendaja käe all õppida ning järgmisel päeval liigutakse edasi järgmise töötoa juurde."

2018. aasta Hiiumaa TanstuFestivali töötoad on:

* Pehme ja jäik vabadus / Joanna Kalm / Koreograafia teoreetiline ja praktiline töötuba, kus tantsuajaloole tagasivaadates ja olevikuhetke analüüsides fantaseeritakse tantsuloome tulevikus.

* Dokumentalistika töötuba / Ajjar Ausma / Töötoas kohtutakse läbi looduse liigutustega ja läbi liigutuste loodusega. Sulandutakse keskkonda ning eristutakse sellest, valgutakse laiali ning koondutakse punkti tagasi.

* Repertuaari töötuba / Janina Sarantšina / Repertuaariklass tänavatantsu mõjutustega.

Tavapärase etendusõhtute programmi asemel toimub kahel festivaliõhtul, 2. ja 3.08. noorte etenduskunstnike PLATVORM, mida varem kahel hooajal maikuus Tallinnas peetud on. PLATVORM on etenduskunstide lühiformaatide õhtu, millele on kõikidel huvilistel võimalik oma töid pakkuda. Õhtud on vaatajatele tasuta ning toimuvad Käina Kultuurikeskuses.

Rohkem infot töötubade ja registreerimisankeedi leiad meie kodulehelt: tants.org

LAVASTUSPROTSESSIDE JA RESIDENTUURI PROGRAMM: 30.07 - 5.08

TÖÖTUBADE PROGRAMM: 1. - 5.08

PLATVORM: 2. ja 3.08

Festivali Facebook evendi leiate siit

Hiiumaa TantsuFestivali Instagram

Hiiumaa TantusFestivali Tumblr

Festivali videoteaser

Pressikontakt:
Üüve-Lydia Toompere
yyvelydia@gmail.com
+37255601322 või +491748530988
www.tants.org