Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avatud on kandideerimine Performa Balti kunstiprofessionaali praktikakohale

12.04.2023 13:34

Visuaalkunstnike interdistsiplinaarsele performance’i-kunstile keskendunud ja rahvusvaheliselt tunnustatud organisatsioon Performa ning Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus (EKKAK) on välja kuulutanud konkursi kolmele Performa Balti kunstiprofessionaali praktikakohale. Projekti partneriteks on Rupert ja Läti Kaasaegse Kunsti Keskus.  

Praktikaprogrammi eesmärk on pakkuda alustavatele kuraatoritele ja produtsentidele, kes on huvitatud performance’i-kunstist ja sellega seonduvatest teemadest, professionaalse arengu võimalust ja praktilisi kogemusi. Kolm kuud kestev intensiivne programm New Yorgis pakub võimalust süüvida kohalikku kunstiellu ning haruldast võimalust õppida kunstiajalugu vahetult ja kohapeal, kasutades koolitusbaasina Performat. Kolmel valitud osalejal on võimalus lähemalt tutvuda Performa kunstnikukeskse programmi loomisega ja töötada Performa New Yorgi tiimiga. Samuti on võimalik näha, kuidas Performa esitleb ja säilitab visuaalkunstnike performance’i-teoseid, kui valmistutakse 1. kuni 19. novembrini 2023 toimuvaks Performa biennaaliks.

Nõuded kandidaatidele: 

  • soov omandada performance’i-kunsti kureerimise ja produtseerimise lisaoskusi, mida ei õpetata kureerimisalastel kraadiõppekavadel;
  • vähemalt bakalaureusekraad kunstiajaloos, kuraatoriõppes, museoloogias, etenduskunstides või kunstikorralduse alal või töökogemus mõnes nimetatud valdkonnas;
  • kasuks tuleb süvendatud huvi performance’i-kunsti, arhitektuuri ja uue meedia vastu; 
  • väga heal tasemel inglise keel nii kõnes kui ka kirjas;
  • pingetaluvus ning võime töötada kiires ja stressirohkes keskkonnas.

Kandideerimise tähtaeg: 28. aprill 2023
Praktikaprogramm toimub 5. septembrist 30. novembrini 2023 New Yorgis. 

Stipendium katab kõik kulud, milles sisaldub reis New Yorki ja tagasi, kohalik transport, majutus ja päevaraha.

Praktikaprogrammi võetakse vastu kolm inimest, üks igast Balti riigist. Kandidaate hindab žürii, kuhu kuuluvad liikmed Performast, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusest, Rupertist ja Läti Kaasaegse Kunsti Keskusest.

Tänavusel Performa biennaalil tuleb esmaesitlusele terve rida uusi teoseid paljudelt rahvusvaheliselt tuntud visuaalkunstnikelt, mis toimuvad New Yorgi erinevates linnaosades ja linnaruumis. Riikidepõhise programmi "Pavilion Without Walls" fookuses on seekord Soome. Samuti korraldatakse Performa Hub’is erinevaid üritusi ja vestlusringe. 

Balti praktikaprogrammis osalejate tööülesannete hulka kuulub Performa arhiiviga seotud programmitöö ning kontseptuaalse kunsti ajaloo, arhitektuuri ning protesti ja dissidentluse kui performance’i uurimine.

Taotlusvormi leiab siit. Taotluste esitamise tähtaeg on 28. aprill 2023 ja tulemustest teavitatakse hiljemalt 31. maiks 2023.

Performa Balti stipendiume toetavad Balti Kultuurifond ja Eesti Vabariigi kultuuriministeerium.