Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avatud on kandideerimine Narva kunstiresidentuuri

09.11.2022 09:56

Narva kunstiresidentuur (NART) on kuulutanud välja avatud konkursi 2023. aasta residentuuriprogrammi jaoks, kuhu oodatakse kandideerima kunstnikke ja loomeinimesi. Kandideerimise tähtaeg on 25. novembril 2022. Kokku valitakse välja 12 kunstnikku, kes kutsutakse Narva elama ja töötama umbes kaheks kuuks. 

Linna asukoha Eesti-Vene piiril ja praeguse geopoliitilise olukorra tõttu on Narva sattunud tähelepanu keskpunkti. NART asub Narva ajaloolises Kreenholmi piirkonnas, mis sai alguse 19. sajandi keskel asutatud tekstiilitööstusettevõttest. See oli kunagi suurim omataoline Euroopas ja Venemaal. Nüüd seisab see tühjana, kuid on muutunud kunstnike inspiratsiooniallikaks ja ruumiks, mis võimaldab eksperimenteerida. 

NART asub historitsistlikus villas, kus kunagi elas tehase direktor ja tema pere. Viimastel aastatel on NARTist saanud aktiivne kultuurikeskus. 2022. aasta jooksul toimub NARTis kokku 28 residentuuri, 12 näitust ja umbes 80 avalikku üritust. Lühike ülevaade NARTist on siin videos. Loomekeskus laieneb oma seintest ka väljapoole, näiteks Narva Veneetsia saatkonna projektiga. 

Rahvusvaheline residentuuriprogramm on avatud kunstnikele ja loovisikutele, kes võivad tulla väga erinevatest kunstivaldkondadest. Residentuuris saavad kunstnikud vahetada mõtteid teiste residentidega ning leida seoseid kohaliku kontekstiga.  Kunstnikud on oodatud tegema interaktiivseid, sotsiaalselt tundlikke ja/või kogukonnapõhiseid tööd. Näiteks 2022. aastal võõrustas NART Soome helikunstnikku Jaakko Autiot, kelle residentuuri jooksul valmis heliinstallatsiooni, mis sisaldas panust kolmelt kohalikult koorilt. Saksa disainer Leah Schulze tegi oma uurimistööd Narva hooldekodus, et kujundada mänge dementsetele inimestele, ning Mehhiko kunstnik Elizabeth Guerrero salvestas helirännaku jaoks Kulgu piirkonna elanike lugusid. 

Kandideerimiseks palutakse saata fail koos vajalike andmetega siia. Inglisekeelse juhendiga saab tutvuda siin. Taotluste esitamise tähtaeg on 25. novembril 2022 kell 23:59 (Eesti aja järgi). Lisainfot saab NARTi kodulehelt või e-posti aadressil [email protected].