Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avatud on kandideerimine Ellen Stewart International auhinnale

17.11.2015 16:17

Ameerika mandril Eesti teatri tutvustamisega seotud New Yorgi La Mama teatri legendaarne juht Ellen Stewart (1919-2011) on andnud nime auhinnale Ellen Stewart International. Novembri lõpuni on võimalik auhinna saamiseks taotlusi esitada. Oodatud on teatriprofessionaalid ja teatrid, kelle tegevus edendab sotsiaalseid muutusi ja kogukondade osavõttu ning on esmajoones fokuseeritud noortele. 

Ellen Stewart International
Ellen Stewarti nimeline auhind annab võimaluse residentuuriks Itaalias 2016. aastal La Mama Umbria teatris. Residentuuriga kaasneb ka võimalus luua lavastus, mida näidatakse Spoleto teatrifestivalil Itaalias ja La Mama teatris New Yorgis. Auhinnale kandideerimise tähtaeg on 30. november 2015, kandideerimise kohta saab lugeda täpsemalt: www.ellenstewartaward.net  

Ellen Stewarti juhitud La Mama teatris kanti möödunud sajandi seitsmekümnendate alguses ette Paul-Eerik Rummo „Tuhkatriinumäng“, kaheksakümnendatel esines seal Vaino Vahingu monodraamaga „Mees kes ei mahtunud kivile“ Evald Hermaküla. Üheksakümnendatel andis La Mamas etendusi Von Krahli Teater lavastusega „Eesti mängud. Pulm“.