Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avatud on ideekonkurss Vaba Lava kuraatorprogrammi

13.12.2022 11:52

Avatud on Vaba Lava etenduskunstide keskuse kuraatoriprogrammi avalik ideekonkurss hooaegadeks 2023/2024 ja 2024/2025. Ideekonkursi teema on “I Have a Dream”, avaldusi saab esitada kuni 7. veebruarini 2023.

Vaba Lava teatrikeskus ootab loominguliste projektide ideid iseseisvatelt teatritegijatelt, etenduskunstnikelt või vabatruppidelt. Kandideerima on oodatud projektid, mis oleksid draama-, visuaal-, tantsu- või objektiteatri valdkonnast.

Vaba Lava suunab pilgu Kesk-Euroopa poole, kaasates teatraale Poolast, Tšehhist, Ungarist, Ukrainast. Vaba Lava kahe järgneva hooaja kuraator on Poola lavastaja Jakub Skrzywanek. Kuraatorprogrammi valitud ideedest saavad Vaba Lava oma- või kaasproduktsioonid, mis esietenduvad ajavahemikul september 2023 kuni juuli 2025. Parimaid uuslavastusi on plaanis näidata teatrihuvilistele nii Eestis kui välismaal.

Kandideerimiseks palutakse saata täidetud taotlusvorm ja taotleja / autori CV või portfoolio (kindlasti koos videolinkidega eelmistele töödele) aadressile [email protected] pealkirjaga IDEEKONKURSS. Avalduste tähtaeg on 7. veebruar 2023 kell 23:59.

Valikukriteeriumid:

  • Eelis antakse arenevatele etenduskunstnikele, kes tulevad välja originaalsete ja kunstilist väljakutset esitatavate ideedega, mis on enim vastavuses kuraatori visiooniga. ­
  • Kuraatoriprogrammi teema on “I Have a Dream”.­ Ideekonkurss ootab uusi ideid, originaallavastusi, mitte olemasolevaid külalisetendusi. Kuraator koostöös Vaba Lava meeskonnaga valib välja 1–3 lavastusprojekti, mis peavad olema teostatavad ja esitatavad september 2023 kuni juuli 2025. ­
  • Lavastusi produtseerib (või kaasprodutseerib) Vaba Lava. See tähendab, et produtsent alustab väljavalitud idee autoriga koostööd, et kokku panna kunstiline/tehniline meeskond ja projekti eelarve (max 40 000 eurot), korraldada proovid ning etendused, sõlmida kokkulepped. Töötada välja kommunikatsioonisõnumid ja turundusmeetmed, reklaamkampaania. ­
  • 2023–2025 kuraatorprogrammi lavastused valitakse välja kahes voorus, teise vooru pääsenud kutsutakse ennast ja oma ideed tutvustama. Pärast vestlust tehakse lõplik valik. ­Lõplikud konkursi tulemused selguvad mais 2023.

Rohkem infot leiab Vaba Lava kodulehelt.

Pildil kuraator Jakub Skrzywanek. Foto: Teatr Współczesny w Szczecinie