Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avati PREMIERE`17 taotlusvoor

02.03.2016 11:34

PREMIERE on Sõltumatu Tantsu Lava sari lavastajadebüüdiks, mis pakub professionaalset platvormi enda kunstnikuvisiooni tutvustamisel esimeses tantsulavastuses.

Sarja raames pakutakse kuni viiele vastuvõetud tantsukunstnikule kahenädalast residentuuri Sõltumatu Tantsu Laval ning nii enda kui oma loomingu tutvustamist meedias. Residentuuri ettenäitamiste põhjal selgub septembris kaks koreograafi, kes saavad oma ideed edasi arendada tantsulavastuseks erinevates residentuurivormides nii Eestis (Pardimäel) kui väljaspool (Dansearena Nordis), et esietenduda 10. veebruaril 2017 Sõltumatu Tantsu Laval.

Sarjas osalemise tingimused: 
* See on taotleja esimene avalik tantsulavastus.
* Lavastuse loomingulise meeskonna (nii kaasloojad kui esitajad) moodustavad kogemusega loovisikud, kes resideeruvad protsessi ajal Eestis. 
* Taotlejal on võime oma ideed ja kontseptsiooni arusaadavalt sõnastada, põhjendada ning tal on selge nägemus, kuidas sünnib sellest tantsulavastus. 
* Soolo või duett.
* Koreograafi vanus 18+.
* Võimalust pühenduda PREMIERE protsessile perioodil august 2016 – veebruar 2017. 
* Võimalus PREMIERE protsessi ajal viibida residentuuris Pardimäel ja Dansearena Nordis.
* Lavastuse pikkus 20 – 30 minutit.
* Lava ülespaneku aeg maksimaalselt 2 tundi. 

Varasemalt on PREMIERE püünele toonud Sylvia Kösteri, Joanna-Karoline Kalmu, Maarja Tõnissoni ja Arolin Raudva, Mari-Liis Eskussoni, Üüve-Lydia Toompere, Helena Krinali, Triin Martsi, Svetlana Grigorjeva, Christin Luntsi, Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palmi, Siim Tõniste, Jaan Ulsti, Karl Saksa, Kati Juuriku ja Helena Piheli esimesed tantsulavastused.

PREMIERE koreograafid ja lavastused on kaasa rääkinud ka auhindande jagamisel. Näiteks Karl Saksa PREMIERE-sarjas etendunud “Tšuud” nimetati 2010. aastal Eesti teatri aastaauhindade parimaks tantsulavastuseks. Svetlana Grigorjeva märgiti Eesti Sõltumatu Tantsu auhinna aasta tulijaks 2011. aastal PREMIERE raames etendunud „sõp rus est“ lavastusega. Mari-Liis Eskussoni PREMIERE lavastus „vägisi“ tunnustati 2014. aastal Eesti teatri aastaauhindade tantsulavastuste auhinna nominendina.

Sarja toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Põhjamaade Kultuurifond, Pardimäe Lokaal ja Dansearena Nord.

Kandideerimiseks tuleb täita taotlusvorm Sõltumatu Tantsu Lava kodulehel http://stl.ee/ ning esitada see hiljemalt 31.märtsiks.