Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avatakse uus teatrikeskkond DIGITEATER.EE

23.03.2020 10:33

Esmaspäeval, 23. märtsil 2020 avatakse uus teatrikeskkond DIGITEATER.EE. Digiteater on võimalus käia teatris ka eriolukorra ajal. 

Stand-up Teater POINTi looja Karl Kermes avab täna keskpäevaks uue teatrikeskkonna digiteater.ee. Digiteater.ee on veebiteater, mis annab inimestele võimaluse nautida menukaid Eesti teatrietendusi kodust lahkumata ükskõik mis hetkel, ükskõik kuskohas. Digiteatri käima saades loodetake toota ka uusi huumorimaterjale. 

Digiteatri avapäeval on digiteatri platformil üleval viis stand-up teater POINT etendust. Kuid platform on avatud ka kõikidele teistele teatritele oma etenduste näitamiseks. Niipea, kui arengud lubavad loomingulistel meeskondadel hakata taas reaalselt kohtuma plaanitakse digiteatri kaudu tuua vaatajani ka uusi meelelahutuslikke materjale, mis sünnivad tänastes oludes. 

"Tegelikult idee luua digiteater sündis juba eelmise aasta sügisel kui tõime lavale Tõnis Niinemetsa grow-up comedy THE KID. Meile hakkas laekuma päringuid erinevatest Eesti nurkadest. Etendust kutsuti kohtadesse, kus ma isegi ei teadnud lava või teatrisaali olevat. Lisaks uurisid paljud inimesed etenduse kestvuse kohta, et teaks organiseerida ja korraldada lapsehoidja tööd. Sai selgeks, et vajadus meie etendusi näha on oluliselt suurem kui me ühel ajahetkel või hooaja jooksul suudame pakkuda. Alternatiivina tekkis mõte kolida osaliselt veebiteatrisse ja anda võimalus ka neile, kes meie saalidesse ei jõua või kelleni me ise ei ulatu." rääkis Kermes 

"Valisime digiteatrisse etendused, mis kõnetavad inimesi praegusel ajahetkel ja mis tõstavad keerulisel ajal tuju ja pakuvad elule uusi vaatenurki. Viimase nädala jooksul on väga populaarseks saanud muusikute antavad kodukontserdid ja virtuaaltuurid erinevates muuseumides ja galeriides. Meie otsustasime, et pakume siiski professionaalselt salvestatud etendusi teatrilavadelt ning küsime ka piletiraha, sest see võimaldaks meil tööga edasi minna."

"Digiteatri piletikäibest annetame iga kuu raha ka heategvusse ja abivajajatele, seega aitab kultuuri nautimine ka tekkinud olukorda lahendada," lõpetas Kermes.