Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avatakse Riigiarhiivi ja Rahvusooperi näitus “Estonia – riik ja rahvas”

05.02.2008 10:15

Teisipäeval, 5. veebruaril kell 16 avatakse Rahvusooper Estonia Sinises saalis Rahvusooperi ning Riigiarhiivi ja Filmiarhiivi koostöönäitus "Estonia - riik ja rahvas".
Avamisel kõnelevad riigiarhivaar Priit Pirsko ja Rahvusooper Estonia peadirektor Paul Himma, näitust tutvustab selle peamine koostaja, arhivaar Peeter Kenkmann Riigiarhiivist.

Näitus on pühendatud Eesti Vabariigi 90. aastapäevale ning kajastab Eesti riigi ja rahva käekäiku viimase sajandi jooksul - ühenduses "Estonia" teatri- ja kontserdihoonega, mis ehitati Eesti seltside ühistegevuses eesti kultuurilise ja poliitilise elu keskuseks ning teenib sellisena rahvast ja riiki tänapäevani. Näitus peegeldab Eesti elu pöördelisi momente ja olulisi hetki alates hoonele nurgakivi panekust 1910. aasta üldlaulupeo päevil läbi sõjatule ja vaimse surutise aastate kuni tänase päevani.

Väljapanek Rahvusooper Estonia ruumides on avatud veebruarikuu lõpuni, alates 5. märtsist on see avatud juba SEB Ühispanga Galeriis.

Näituse koostajateks on Riigiarhiivi ja Filmiarhiivi arhivaarid, selle kujundasid kunstnikud Kustav-Agu Püüman, Inga Vares ja Ivar Reimann. Näitust toetab SEB Eesti Ühispank.

Eero Raun
Rahvusooper "Estonia" nõunik
taskutelefon: 50 68 194
[email protected] ,
www.opera.ee