Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avatakse Eesti Teatriliidu Koolimäe loomemaja

20.02.2017 13:10

Koolimäe loomemajaTeisipäeval, 21. veebruaril kell 12.00 avatakse Eesti Teatriliidu Koolimäe loomemaja

Lääne-Virumaal Vihula vallas, merest paarisaja meetri kaugusel asuv 1923. aastal ehitatud loomemaja on läbinud põhjaliku renoveerimise ning mõeldud teatrirahvale loominguliseks tööks ja puhkuseks. Maja kasutamiseks on kavas koostööd teha ka teiste loomeliitudega. 

Avamisel osalevad EV kultuuriminister Indrek Saar ja kantsler Paavo Nõgene, teatriliidu esimees Ain Lutsepp ja vastutav sekretär Riina Viiding, ehituse projektijuht Aivar Mäe. Maja testib seltskond muusikuid, ehk Lavassaare trio laiendatud koosseis.

Maja asub vaikses kohas männimetsas ning selles on 17 tuba 29 inimesele, raamatukogu, proovisaal, kaks avatud köögiga söögituba ning duširuumid ja tualetid. Kompleksi kuuluvad ka ait ja saunahoone. Tulevikuplaanides on koostöö teiste loomeliitudega, et loomemaja võimalusi saaksid kasutada ka kunstnikud, arhitektid jt loovisikud. 

7. oktoobril 1923. aastal avati samas hoones Koolimäe kool, mis tegutses kuni 1961. aastani. 1964. aastaks oli Teatriliidu eelkäijal, Eesti NSV Teatriühingul (asutatud 1945) piisavalt initsiatiivi ja võimalusi, et osta koolimaja Eesti teatriinimestele puhkekoduks.  

Aastakümnete jooksul on Koolimäe olnud armastatud puhke- ja loomekohaks paljudele. Seal on puhanud Voldemar Peil, Peeter Linzbach, Helga Rips,  Anu Lamp, Sulev Teppart, Maria Klenskaja, Aarne Üksküla, Endel Nõgene,  Aime Unt, Karmen ja Peep Puis, Tõnu Aav, Ardi Aav ja paljud teised. 

Renoveerimisprojekti teostajaks oli OÜ Esplan, arhitekt Koit Komissarov, sisearhitekt Tiia Pints ja projektijuht Peet Põder. Maja rekonstrueeris AS Eviko, omanikujärelevalvet teostas OÜ Tarvaprojekt. Koolimäe loomemaja ehituse projektijuhiks oli Aivar Mäe ning finantseerijaks Kultuuriministeerium.

Koolimäe loomemaja kohta lähemalt: http://www.teatriliit.ee/loomemaja