Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avatakse Eesti Teatri Aasta Näitus

12.01.2006 10:24

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum avab neljapäeval, 12. jaanuaril Rotermanni soolalaos Eesti Teatri Aasta Näituse.

Soolalao teise korruse saalis ja rõdul paiknev näitus jaguneb vaataja jaoks tinglikult kaheks: akadeemiline ja traditsiooniline stendinäitus saalis ning mänguline teatrimaagia osa rõdul. Stendinäitus toob vaatajani kogu eesti teatri ajaloo alustades August Kotzebuest ja 1784. aastal loodud Saksa Asjaarmastajate Teatrist ning lõpetades taasiseseisvunud Eesti teatrisündmustega.

Esmakordselt eksponeerib muuseum suurt hulka teatriajaloolisi esemeid, mida seni on vaid hoidlates säilitatud. Vaadata saab Karl Menningu kõvakübarat, Theodor Altermanni piipu, Ants Lauteri kuulsat külgkorviga mootorratast - "oinast" jpm. Välja pannakse ka teatrikostüümid ja teatrimaketid. Lapsed saavad mängida teatrimänge ning täiskasvanud vaadata vanu teatrikroonikaid.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum valmistas suurnäitust ette ligi kaks aastat. Stendinäituse materjalidest on koostatud mahukas, kolmest osast koosnev kataloog, mida saab osta nii Rotermanni soolalaost kui ka Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi raamatuletist. Näituse peakunstnikuks on teatrikunstnik Liina Unt.

Eesti Teatri Aasta Näitus on Rotermanni soolalaos avatud kuni 26. veebruarini. Seejärel läheb osa näitusest teatriaasta ürituste raames rändama Eesti erinevatesse paikadesse.

Kirsten Simmo
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi teatriosakonna juhataja
64 42 884
55 639 216
kirsten.simmo@tmm.ee