Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avalik tantsuraamatu kirjutamine

06.05.2015 13:47

Sõltumatu Tantsu Lava annab 2015. aasta sügisel välja Eesti esimese kaasaegse tantsu ülevaateraamatu.

Eesti kaasaegsest tantsukunstist on seni ilmunud vaid üksikud ülevaatlikud väljaanded ajakirjanduses, mõned festivali-spetsiifilised trükised (Uus Tants kataloogid, Notafe raamatud) ning seetõttu otsustas STL, et rohkem kui 20 aastat kestnud kaasaegse tantsu lugu väärib omaette trükist. Küll aga ei ole see ajalugu kirjeldav teos, vaid keskendub just praegusele: esimene osa raamatust [reaalsused] püüab kaardistada praeguseid tegijaid, nähtuseid, tendentse; teine osa [utoopiad] on teoreetilisem, mängulisem, spekuleerivam ning püüab vaadata, mis on potentsiaalid, kuhu tants saaks üldse liikuda, mis on veel Eestis läbimängimata võimalused või kuhu tants laiemalt võiks positsioneerida. Tantsuraamatu koostaja on Evelyn Raudsepp ning kirjutavad nii kunstnikud kui professionaalseid tantsust kirjutajaid.

Veel enne, on meil üleskutse kõigile tantsuvaatajatele või tantsuga kokkupuutuvatele loojatele. Selleks, et püüda kinni just kõige aktuaalsemaid mõtteid praegusest Eesti tantsukunstist ning seda võimalikult laial skaalal, lõime kollektiivse kaasautorluse platvormi, kuhu ootame kaastöid – ehk mõtteid, kommentaare, ideid kaasaegse tantsukunsti teemadel.

Seda saab teha online-platvormil
: www.tantsuraamat.tk 

-> Ei ole oluline, mis on sinu suhe tantsuga, peamine, kui sul on tekkinud mõte/idee/arvamus – anna meile sellest teada!

-> See keskkond on väga vaba ehk sisend võib julgelt varieeruda ühest mõistest leheküljelise esseeni.

-> Samuti võib seda teha nii anonüümselt kui oma nime alt. Juhend, kuidas täpsemalt Google dokumenti kasutada on kodulehel.

Sinna kirjutatust saab raamatu esimene peatükk, avamäng, mis peaks kajastama kõige värskemaid ja otsejoonelisemaid mõtteid tantsuväljalt ja tantsuvälja kohta. Kommentaaride kogumi paneb võimalikult originaalilähedaselt kokku raamatu koostaja.
Samuti annab see ülevaate, mis teemad on praegu aktuaalsed ehk millest on kõige olulisem tantsuraamatus kirjutada.

Võimalus olla autor Eesti esimeses kaasaegse tantsukunsti raamatus!

Platvorm jääb avatuks 17. maini.

Kontakt: [email protected]