Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Avalik ruum ja koreograafia”: viimane loeng-vestlus ja residentuuritulemi esitlus

15.06.2022 11:48

Sõltumatu Tantsu Lava lõpetab 2021/22 hooaja avaliku ruumi ja koreograafia loengu/vestlus-jalutuskäigu ning residentuuritulemi esitlusega!

Sõltumatu Tantsu Lava loengusari "Avalik ruum ja koreograafia" on 2021/22 hooajal mõtisklenud avaliku ruumi ja koreograafia vaheliste seoste üle. Kuidas meist ümbritsevast keskkonnast moodustub tähenduslik ruum; millised uued hoiakud ja suhted saavad tekkida olemasolevatesse paikadesse; kuidas saab koreograafia avalikku ruumi mõjutada ja mõtestada; millised on linnaruumi koreograafiad?

Loengusarja raames oleme palunud avaliku ruumi ekspertidel ja kunstiteadlastel teha oma valdkonda sissevaade ka (inim)kehade, liikumise ja koreograafia aspektidest.

Esmaspäeval, 20. juunil 2022 kell 16:00 toimub Kati Otsa vestlus-jalutuskäik “Keda diskrimineerivad avalikud tualetid ja monumendid?” algusega Vabaduse väljakult. Retk on osalejatele TASUTA, ent vajalik on veebitsi registreerimine. Osalejate arv on piiratud!

Kati Ots: “Minu kaks kirge on avalikud tualetid ja kunst avalikus ruumis. Siiani olen need teemad enda jaoks eraldi hoidnud: hobikorras olen vetsuaktivist, tööl olen linnakunsti kuraator. Minu varasemate vetsutuuride trajektoorile jääb aga ka paras hulk monumente. Teen esimest korda katse neid teemasid koos käsitleda ja mõtestada nende ühendamist. Ma pole kindel, kas see on viljakas mõtteharjutus, aga teen ettepaneku proovida. Kutsun huvilisi minuga kaasa mõtlema, sest üksi oma peas olen ma jõudnud nagu poolele teele – seda maagilist võtit ma siiani justkui leidnud pole (kui see nii lihtsustatult üldse olemas on).
Ühest küljest on need teemad nii erinevad – intiimne, abjektne, argine, kehaline, surelik, ebamugav vs püha, pidulik, igavikuline, traditsiooniline, passiivne, turvaline. Samas tajun, et nende kahe valdkonna probleemistik kattub väga suures osas – peegeldavad ja sümboliseerivad mõlemad ju omal moel ühiskonna väärtuseid, ajalugu ja võimu.“

Suuna näitamiseks veel mõned märksõnad:
monumentaalne misogüünia – sooline diskrimineerimine ja suutmissurve linnaruumis – binaarsed vetsud – seksistlikud piktogrammid – füüsiline+majanduslik+info jm ligipääsetavus – võrdne kohtlemine – jätkusuutlikkus – …

Jalutuskäigu lõpuks jõuame ehk nende märksõnade adresseerimisest sammu kaugemale.

Rohkem infot:
https://stl.ee/projekt/soltumatu-tantsu-loeng-avalik-ruum-ja-koreograafia/
Vestlus-jalutuskäigu üritus Facebookis:
https://www.facebook.com/events/422059959814805


Samal õhtul, 20. juunil kell 18:00 toimub Sõltumatu Tantsu Laval Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu residentuuritulemi esitlus "Mäng kehakaartidega".

2021/2022 hooaja vältel toimus 5 avaliku ruumi koreograafia residentuuri, mille raames uurisid koreograafia ja liikumise võimalusi ning katsetasid uusi viise publikuga kohtumiseks avalikus ruumis järgmised kunstnikud: Henri Hütt; Helena Krinal ja Heleri Kängsepp; Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu; Karolin Poska, Maret Tamme ja Theodore Parker; Liis Vares.

Koreograafid Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu on uurinud skulptuuride funktsionaalsust ning kuidas tunnetada skulptuuride terapeutilist mõju. Neile on oluline skulptuuride tajumine läbi keha. Residentuuri tulemusena on valminud skulptuuri-keha-meele tajukaardid, mis suunavad enesereflektsioonile ja viivad teekonnale.

OSALEMINE TASUTA! Vajalik on registreerimine. Kohtade arv on piiratud!

Kehataju kaardid on inspireeritud avaliku ruumi skulptuuridest ja viivad vaatajat kogema kuut skulptuuri suhtes iseenda, inimkeha ja kahe kunstniku keha skulptuuriga. Nende vaatlusel saab oluliseks kaardi avastaja protsess ühenduse leidmiseks elus iseenda ja teistega. Olete oodatud kaarte mängima ja avastama, mis küsimused ja vastused teis tekivad. Jagamisel toimuva saab osalejatele vajadusel tõlkida inglise keelde.

Hea oleks tulla mugavates riietes, et saaksid soovi korral liikuda! Mäng kestab tund kuni poolteist tundi.

Rohkem infot:
https://stl.ee/residents/avaliku-ruumi-koreograafia-residentuur/
Loeng-vestluse üritus Facebookis:"Mäng kehakaartidega" üritus Facebookis:
https://www.facebook.com/events/69394855838150